Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Atak na Zemmoura na wiecu wyborczym. "Le Monde": Kandydat doznał obrażeń

Eric Zemmour, kandydat na prezydenta Francji zapowiedział, że jeśli wygra wybory prezydenckie, dokona "rekonkwisty najwspanialszego kraju świata"

- Jeśli wygram te wybory, nie będzie to kolejna zmiana władzy, ale rekonkwista najwspanialszego kraju świata - mówił Zemmour na swoim pierwszym wiecu politycznym od czasu, gdy oficjalnie ogłosił, że będzie ubiegać się o prezydenturę Francji w nadchodzących wyborach prezydenckich. W wiecu brało udział od 10 do 15 tysięcy osób.

Zemmour zapowiedział też powołanie nowego ruchu społecznego, który ma nosić nazwę "Rekonkwista". Nazwa ta nawiązuje do historii walk z muzułmanami na Półwyspie Iberyjskim, które trwały od VIII do XV wieku i zakończyły się całkowitym wyparciem muzułmanów z terenów dzisiejszej Hiszpanii.

Zemmour przedstawił też zręby swojego programu wyborczego. Polityk zamierza zredukować do zera napływ imigrantów do Francji i obniżyć podatki.

Zemmour kandydatem na prezydenta Francji. Chce "ocalić kraj"

Eric Zemmour, prawicowy francuski dziennikarz ogłosił we wtorek, że wystartuje w wyborach prezydenckich we Francji w 2022 roku, potwierdzając ciągnące się od tygodni spekulacje na temat jego politycznych ambicji.

W czasie wiecu zwolennicy Zemmoura zaatakowali kilku kontrdemonstrantów w koszulkach z hasłami antyrasistowskimi, którzy próbowali wejść na krzesła w momencie, gdy Zemmour wygłaszał swoje przemówienie. Pięć osób zostało rannych.

Ponadto, gdy Zemmour wchodził na scenę, jeden z obecnych w tłumie mężczyzn rzucił się na niego i chwycił kandydata na prezydenta za szyję, zanim został odciągnięty przez ochronę. Napastnik został potem przekazany policji.

Jeśli wygram te wybory, nie będzie to kolejna zmiana władzy, ale rekonkwista najwspanialszego kraju świata-Eric Zemmour, kandydat na prezydenta Francji

Mimo że Zemmour po incydencie wygłosił przemówienie, jego sztab poinformował, że doznał on obrażeń w czasie ataku, a lekarze zalecili mu dziewięciodniowy odpoczynek - podaje "Le Monde".

Przed wiecem policja aresztowała kilkadziesiąt osób protestujących przeciwko kandydaturze Zemmoura, które gromadziły się przed halą, w której Zemmour zorganizował swój wiec.

zob.:www.rp.pl

***
Atak na Zemmura - przewidywalna reakcja "demokracji" po lewacku.                                               Zawsze z szatańskimi wzmożeniami.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.