Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Zatrzymano osobę podejrzaną o uszkodzenie fasady kościoła św. Krzyża

W śledztwie Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ zatrzymany został mężczyzna podejrzany o uszkodzenie w noc wigilijną zabytku – fasady kościoła Św. Krzyża - poprzez naniesienie czerwoną farbą napisów - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Do zatrzymania doszło 31 grudnia 2021 r.

Jak podkreśliła w niedzielę rzeczniczka, w toku czynności procesowych podejrzanemu przedstawiony został zarzut uszkodzenia zabytku. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, jak również istniejącą obawę bezprawnego utrudniania postępowania karnego (obawa matactwa procesowego) oraz grożącą podejrzanemu surową karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego - zaznaczyła Skrzyniarz. Sąd podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy - dodała.

Rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak poinformował PAP, że nad sprawą od początku pracowali policjanci pionu kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Zabezpieczono nagrania z monitoringu. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku straty przekraczają 100 000 zł. - dodał.

za:www.tysol.pl

***

W końcu ktoś ponosi konsekwencje za ataki na Kościół

W Wigilię fasada kościoła Świętego Krzyża została zdewastowana. Mężczyzna podejrzany o uszkodzenie został zatrzymany przez policję. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. „Cieszymy się, że w końcu ktoś ponosi konsekwencje. Sąd potraktował sprawę poważnie, nie tylko jako wybryk chuligański, ale jako rzecz mającą szerszy i poważniejszy kontekst” – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

W śledztwie Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ zatrzymany został mężczyzna podejrzany o uszkodzenie w Wigilię fasady kościoła Świętego Krzyża poprzez naniesienie napisów czerwoną farbą. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

– Decyzja sądu wydaje się dosyć mocna. Natomiast w kontekście wojny antykulturowej wydaje się, że jest to dobry krok. Przez wiele miesięcy środowiska skrajnie lewicowe coraz agresywniej atakowały Kościół. Robiły to zupełnie bezkarnie. (…) Cieszymy się, że w końcu ktoś ponosi konsekwencje. Sąd potraktował sprawę poważnie – nie tylko jako wybryk chuligański, ale jako rzecz mającą szerszy i poważniejszy kontekst – wskazuje Robert Bąkiewicz.

Jak informuje prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, „osoba, która dokonała dewastacji na elewacji kościoła Świętego Krzyża w Warszawie, jest związana ze środowiskami lewicowymi”.

– To nie dziwi, dlatego że te środowiska wprost namawiają do ataków na kościoły, przedstawiają płonące świątynie. To pokazuje, że wojna kulturowa wchodzi na coraz wyższe poziomy – zauważa rozmówca Redakcji Informacyjnej Radia Maryja.

W toku czynności procesowych podejrzanemu przedstawiony został zarzut uszkodzenia zabytku. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

– Wyrok będzie odgrywał rolę w odstraszaniu przed kolejnymi próbami ataków na symbole religijne. (…) W tym kontekście (tymczasowe aresztowanie – red.) to sprawiedliwa decyzja sądu. Tym bardziej, że oskarżony ukrywa współsprawców. Sąd musi stosować tego typu metody, żeby w pełni wyjaśnić sprawę – zaznacza Robert Bąkiewicz.

za:www.radiomaryja.pl

***

Ataki na tle religijnym? „Wyborcza” się oburza… No chyba, że chodzi o katolików

W medium, któremu nie jest wszystko jedno, to nie zniszczenie elewacji kościoła katolickiego wywołuje oburzenie, ale ściganie i ukaranie sprawcy. Co innego, gdy w grę wchodzi inna religia…

„Gazeta Wyborcza” wzburzyła się faktem, że sprawcy dewastacji elewacji katolickiej świątyni zostali ukarani. „Trzy miesiące aresztu? Serio? Bez procesu” – oburza się medium ustami stołecznego konserwatora.  A, że w internecie nic nie ginie medium doczekało się już stosownego podsumowania.

Okazuje się bowiem, że oburzenie na karanie sprawców kierujących się uprzedzeniami związanymi z wiarą, uruchamia się w „GW”, gdy akt wandalizmu dotyczy katolickiej świątyni. Co innego, gdy atakowane są inne religie. Wówczas to skandal!

Tak oto „Wyborcza” w 2015 roku donosiła z Warszawy o rasistowskim ataku na meczet na Ochocie. Ktoś wówczas podrzucił tam świńskie łby. Pisano wówczas, powołując się na wpisy administratorów profilu na Facebooku „Islam na polski”, o tym, że „właśnie mieliśmy eskalację miłości do bliźniego. Na warszawski meczet przypuszczono atak chamstwa i nietolerancji”. Wskazywano też, że „gdyby podobnego czynu w odwrotną stronę dokonał muzułmanin, mielibyśmy trzęsawisko w mediach przez następny tydzień”.

Z kolei w roku 2018 jeden z nagłówków grzmiał: „Atak na synagogę przywodzi na myśl najgorsze skojarzenia z agresywnym antysemityzmem lat 30. Ubiegłego wieku. Zamaskowany sprawca w trakcie nabożeństwa rzucił kamieniem w okno synagogi. Ów atak „GW” oceniła jako jeden „z bardziej drastycznych przypadków fizycznego ataku na społeczność żydowską po roku 1989”.

A jak „Wyborcza” opisuje ataki na katolików? O przypomnijmy jak relacjonowano sprawę zakłócenia Mszy św. przez posła na Sejm RP: „Ziobro ściga Scheuring-Wielgus. Chce stawiać posłance zarzuty za protest w kościele” – grzmiał nagłówek.

za:pch24.pl


***

Zdewastował kościół, trafił do aresztu. Liberalne media oburzone! Zniknął artykuł, który... nie pasował do narracji

Podejrzany o zdewastowanie elewacji kościoła trafił na 3 miesiące do aresztu. W ocenie liberalnych mediów, to zbyt surowa decyzja sądu. Kiedy czytelnicy zaczęli powoływać się na artykuł jednego z portali internetowych, który pisał 4 lata temu o podobnym ataku na synagogę (którego sprawca też był aresztowany), artykuł... usunięto!

Ostatniego dnia 2021 roku zatrzymany został mężczyzna podejrzany o uszkodzenie w noc wigilijną zabytku – fasady kościoła Św. Krzyża - poprzez naniesienie czerwoną farbą napisów. W toku czynności procesowych podejrzanemu przedstawiony został zarzut uszkodzenia zabytku. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Jak na tę decyzję zareagowały media? Niektóre są mocno zaskoczone decyzją sądu.

"Zależy mi na tym, by niszczyciele zabytków odpowiadali za swoje wykroczenia i przestępstwa. Ale zależy mi też na tym, by nie wybierać, wobec kogo areszt się zastosuje, a komu odpuści" - apeluje Michał Krasucki, stołeczny konserwator. Choć pomazanie fasady kościoła określił jako "skandaliczne", uważa że decyzja sądu jest zbyt surowa - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ta sama, która pisała kiedyś, że "atak na synagogę przywodzi na myśl najgorsze skojarzenia z agresywnym antysemityzmem lat 30. ubiegłego wieku" oraz o "rasistowskim ataku na meczet na Ochocie", gdy "ktoś podrzucił świńskie łby". Jak widać, atak na kościół nie budzi już żadnych skojarzeń dziennikarzy "Wyborczej".

Krok dalej poszedł portal Onet. W odniesieniu do obecnej decyzji sądu, wielu komentatorów powoływało się na artykuł z 2018 roku. "27-letni mężczyzna, który w środę wybił okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu, trafił na trzy miesiące do aresztu. Decyzję wydał Sąd Rejonowy w Gdańsku" - pisał wówczas ten portal. Obecnie w miejscu tego artykułu zobaczyć możemy już tylko... błąd 404. Cytując klasyka: co za przypadek!

za:niezalezna.pl

***

Lewicowi aktywiści wściekli po aresztowaniu wandala

Postanowienie sądu o tymczasowym aresztowaniu wandala, który zniszczył fasadę kościoła Świętego Krzyża w Warszawie, wywołało wściekłość wśród lewicowych aktywistów. Głos postanowiła zabrać jedna z liderek tzw. „Strajku Kobiet”.

W nocy z 24 na 25 grudnia zniszczono elewację zabytkowego kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Czerwonym sprayem wypisano na świątyni takie hasła jak: „to będzie techno” czy „świeckie państwo”. Wyrządzone straty przekraczają 100 000 zł.

Już 31 grudnia, jak informował portal wPolityce.pl, podejrzany o zniszczenie elewacji mężczyzna został zatrzymany przez policję. Wczoraj warszawska policja poinformowała, że na wniosek prokuratury sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie podejrzanego.

Informacje te wywołały wściekłość lewicowych aktywistów.

za:www.fronda.pl

***

Klementyna Suchanow będzie miała kłopoty

Instytut Ordo Iuris postanowił zawiadomić prokuraturę w związku z wypowiedzią aktywistki.

31 grudnia 2021 r. zatrzymano mężczyznę podejrzanego o to, że w wigilijny wieczór dokonał zniszczenia fasady zabytkowego kościoła pw. św. Krzyża w Warszawie. Kościół pomazano czerwoną farbą.

Kiedy media społecznościowe obiegła informacja o areszcie zastosowanym wobec podejrzanego, sprawę skomentowała znana aktywistka Strajku Kobiet Klementyna Suchanow.

– Kogoś w sądzie po*ebało

– stwierdziła feministka, której publiczna wypowiedź nie była wykropkowana.

„Wolność słowa nie oznacza języka nienawiści!”

Instytut Ordo Iuris postanowił zawiadomić prokuraturę w związku z wypowiedzią aktywistki.

@OrdoIuris zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa z art.226 par.1 KK w zw. z art.231a KK przez @KSuchanow w zw. z niedopuszczalną wypowiedzią pod adresem sędzi Anny Tyszkiewicz po wydanym przez nią orzeczeniu. Wolność słowa nie oznacza języka nienawiści!

– poinformował adwokat Bartosz Lewandowski.

za:www.tysol.pl

***

Jeżeli ktoś miałby wątpliwości kto i ku czemu prowadzi  t a k i e   pójście na lewackie manowce - wreszcie powinie przejrzeć.
- Czyny, język, sposób argumentacji...  Rzec można: Wyborczy czy wybiórczy dla pewnego stanu psycho...  I duchowego...
Tyle, że żal ludzi-wszak i lewizna ma dusze....
Zatem konsekwencje-szczególnie dla tych ogłupieńców przez Zło- są tragiczne.
Chyba, że...
Nikt nie jest bez szans na ratunek...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.