Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Aondo-Akaa o WOŚP: Wsparcie diabolicznego pseudostrajku kobiet to wsparcie mordowania dzieci nienarodzonych

Zachowanie, jakie widzimy u Owsiaka, jest niemoralne, nieetyczne i haniebne – mówił dla portalu TV Republika Bawer Aondo-Akaa.
Aondo podkreślił, że wsparcie diabolicznego pseudostrajku kobiet równa się ze wsparciem mordowania dzieci nienarodzonych. – Dzieci nienarodzone są ludźmi

– mówił konserwatysta.

Podkreślił, że jeśli Owsiak i WOŚP pomagają wcześniakom, to niech nie wspierają Strajków kobiet oraz LGBT+.

Plus „+” w ideologii gender oznacza, że każdy może wybrać sobie swoją płeć. – Absurd na absurdzie – mówił Bawer Aondo-Akaa.

Konserwatysta wskazał, że nie chce obrażać nikogo personalnie, ale krytykuje zachowania, które są naganne i mają charakter hipokryzji.

- Jeśli ratujemy wcześniaki, a z drugiej strony popieramy ludobójczą aborcję, to jak te zachowanie można nazwać? – kontynuował.

Jak moralnie wpływa na ludzkość to, że niewielka grupa ludzi arbitralnie wybiera, kto ma żyć a kto nie?

Bawer Aondo-Akaa przytacza przykład niemieckich obozów koncentracyjnych, które zabijały niepełnosprawnych ludzi. – Mordowano wszystkich niepełnosprawnych w okupowanych państwach – wskazuje teolog i podkreśla, że to samo dzieję się dzisiaj.

Wskazał, że widzimy deprecjonowanie osób z niepełnosprawnościami, poniżenie ich godności.

- Systemy komunistyczne były na wskroś głupie, trzeba je potępiać, a nie gloryfikować – podkreślał konserwatysta.

Bawer Aondo-Akka wskazał, że on i inny politycy, profesorowie, powinni być jako naukowcy odpowiedzialni za młodzież.

- Ja też byłem młody i wychowałem się w rodzinie lewicowej, co wywołało we mnie antywychowanie. Dlatego jeśli ktoś uznaje diaboliczną ideologię gender, to jest oczywiste, że wywoła to w nim problemy w życiu dorosłym - mówił.

Konserwatysta podkreślił, że takie ideologie spłycają antropologię.

za:telewizjarepublika.pl

 

***

Co robił Owsiak w firmie zarządzanej przez agenta WSI?

Przed niespełna siedmiu laty Jan Pospieszalski ujawnił, że Jerzy Owsiak w czasach PRL pracował w polonijnej firmie, którą kierował wieloletni agent WSI.

„Z rzeczy, które dzisiaj z perspektywy czasu widzę jako pewne tajemnicze punkty w biografii Jurka, to był jego kontakt z firmą polonijną, która jeszcze w czasach PRL, w drugiej połowie lat 80-tych, zatrudniała Jurka” – mówił wówczas Jan Pospieszalski na antenie telewizji Republika.

„Myśmy wtedy ciułali na stare używane golfy diesle, a nagle się okazuje, że Jurek jeździ wielkim, wypasionym landroverem, ponieważ został zatrudniony w firmie polonijnej „Carpatia”. Jak większość firm polonijnych, prawdopodobnie ta również była zakładana przez ludzi resortu MSW, czyli ludzi służb specjalnych”- wspominał w reportażu Pospieszalski.

„Nie wiem co on tam robił w tej firmie polonijnej. Firma zajmowała się produkcją soku z aronii i czekolady. Na miłość Boga jedynego, Jurka zdolności witrażownicze czy plastyczne były tam kompletnie „ni priczom”. Wiem, że ta przyjaźń z firmą polonijną zakończyła się osadzeniem w więzieniu jej szefa, który już w latach 80., czy na przełomie lat 89/90 trafił do pudła” – powiedział były dziennikarz TVP.

Szefem zatrudniającej Owsiaka polonijnej firmy „Carpatia” był wieloletni współpracownik WSI Jan Załuska.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.