Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Unio! Szanuj Polskę!

Wczoraj, 3 maja, w święto narodowe Rzeczypospolitej obchodzone na cześć pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, w Parlamencie Europejskim odbyła się debata, w której już po raz enty grillowano naszą ojczyznę. Cóż, w zasadzie w tym dniu powinna być debata o Polsce – i nie tylko o tym, że nasza ustawa zasadnicza była absolutnie pionierska w Europie, a na świecie tylko USA miały konstytucję przed nami.

W takiej debacie warto podkreślić, że 402 lata przed Konferencją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (KBWE) to właśnie u nas konfederacja warszawska, czyli specjalna uchwała Sejmu, zagwarantowała swobody religijne każdemu – i to w dobie wojen religijnych w Europie, które pochłonęły setki tysięcy istnień. Czy nie warto przyznać po blisko czterech i pół wieku, że Polska była wtedy oazą tolerancji w przeciwieństwie do państw, które dzisiaj zarzucają nam… brak tolerancji? Może warto powiedzieć, że nasze państwo oskarżane dzisiaj prawem kaduka o rzekome nierespektowanie praw kobiet przyznało prawa wyborcze płci pięknej tuż po I wojnie światowej, 27 lat (!) przed Francją i 52 lata (!) przed Szwajcarią. Polsce należy się szacunek – a atakowanie jej jest najlepszym prezentem dla Putina.

Ryszard Czarnecki

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.