Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Koniec herezji pacyfizmu

Myślę, że jeszcze nie zdajemy sobie sprawy, jakim przewrotem kopernikańskim będzie przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO. Morze Bałtyckie staje się niemalże w pełni „jeziorem NATO”. Rosja nie będzie miała tu żadnych potencjalnych szans, nie ma tu czego szukać.

Litwa, Łotwa i Estonia przestaną też być daleko wysuniętymi, bardzo trudnymi do obrony, najdalszymi flankami NATO. Ze Szwecją i Finlandią są jak pięść NATO. Poza tym Szwecja i Finlandia są po prostu silne militarnie i obronnie. Wnoszą bardzo wiele do Sojuszu. Wiemy, że od dekad z nim współpracowały, ale członkostwo to już zupełnie inny stopień. I jeszcze jedna sprawa: to, że Szwecja i Finlandia budowały swój wizerunek pacyfizmu, miało duży wpływ na podtrzymywanie tej, nie bójmy się użyć tego słowa, herezji pacyfizmu w świecie zachodnim.

Herezji w znaczeniu zarówno religijnym, jak i świeckim.

Historyczna zmiana polityki Szwecji i Finlandii ostatecznie tę herezję „spali na stosie”. NATO, postawy obronne już stają się czymś wręcz modnym w świecie Zachodu, a to przecież dopiero początek tych procesów.

Marcin Herman

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.