Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks.prof.Paweł Bortkiewicz TChr - Wyznanie niewiary

W moim Uniwersytecie w Poznaniu procedowana jest ustawa „antydyskryminacyjna”.
W dość obszernym dokumencie mowa jest o zakazie dyskryminacji kogokolwiek ze względu na cokolwiek, ale tak naprawdę konkretnie wyszczególniona zostaje jedna uprzywilejowana grupa – tak zwanych „osób lgbtq+”.
Rzecz dzieje się na Uniwersytecie.

W pewnym sensie można powiedzieć, że nie może to dziwić, gdyż swoista – powiedzmy naukowo - zmiana paradygmatów dokonuje się w świecie.
Jakiś czas temu prestiżowy tygodnik „Nature” stwierdził że jedna na 100 osób rodzi się z układem anatomicznym, który nie pozwala na łatwą klasyfikację tego człowieka jako mężczyzny lub kobiety.

Artykuł sugeruje jakby było to nowe odkrycie naukowe.
W istocie zjawisko zaburzenia seksualności znane jest od wieków i przez wieki postrzegane były te bardzo rzadkie przypadki (nie do końca wiadomo na czym opiera się statystyka podana w „Nature”) jako zaburzenia.
Sposób myślenia przez wieki był następujący - pewne wady wrodzone są wadami wrodzonymi.
Takie rzeczy się zdarzają, ale nie definiują na nowo normalności.

Dzisiaj dokonuje się owo przedefiniowanie i to nie tylko w zakresie osób transseksualnych, ale w zakresie nigdzie nie zdefiniowanych tak zwanych „osób lgbtq+”.

Teza, która jest formułowana brzmi mniej więcej tak: aktualnie społeczność medyczna i naukowa postrzega seksualność jako bardziej złożoną rzeczywistość niż tylko binarność mężczyzny i kobiety. Wyjątki rządzą regułą. Nie ma tylko dwóch płci. Płeć została zindywidualizowana.

Człowiek zajmujący się nauką stawia pytanie jakie odkrycie naukowe obaliło dotychczasowe poglądy naukowców? Odpowiedź jest jedna - nie ma takich odkryć. Jedynym poparciem dla tej nowej nauki jest zmiana kulturowa i polityczna.

Kilka lat temu w mieście Charlotte w Karolinie Północnej władze zezwoliły na korzystanie z toalet zgodnie z własnymi odczuciami, a nie ze względu na określoną w akcie urodzenia i dokumentach tożsamość płciową.
Po burzliwej debacie władze stanowe przegłosowały jednak finalną wersję ustawy zwanej HB2.
Określono w niej, iż korzystanie z przebieralni i toalet uzależnione jest od płci określonej w akcie urodzenia.

Niektóre z „elit”  intelektualnych i artystycznych uznała to za akt dyskryminacji.
Swój koncert odwołał między innymi Ringo Starr, który napisał na facebooku: „musimy stanąć przeciwko tej nienawiści. Rozprowadzić pokój i miłość”.

Można powiedzieć, że jest to swoisty dowód z  autorytetu na istnienie wielości płci czy orientacji seksualnych (o ile pan Starr jest dla kogoś takim autorytetem).
Najbardziej ściśle „naukowym” dowodem są badania dotyczące relacji między aktualnymi zaburzeniami seksualnymi a reinkarnacją.
Na przykład w Uniwersytecie Thomasa Jeffersona przebadano 469 dzieci które stwierdziły że mają wspomnienia z życia w poprzednim wcieleniu.
Naukowcy odkryli, że dzieci, których poprzednie życie było w innej tożsamości seksualnej dziś są znacznie bardziej narażone na niezgodność płciową.
I jak tu nie wierzyć w potęgę nauki?
Ja przestałem wierzyć w powagę nauki i powagę uniwersytetu.

***
Tak jest  Czcigodny Księże Profesorze! Może z dodatkowym wyjaśnieniem: "Niektórych uniwersytetów."
Bo chyba nie jest jeszcze tak dennie, iżby można było.... Brrr....
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.