Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Lublin: skandaliczne zachowanie młodych mężczyzn w kościele. Teraz odpowiedzą za obrazę uczuć religijnych

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20 lat odpowie przed sądem za obrazę uczuć religijnych.
Pijani weszli do jednego z lubelskich kościołów i zaczęli palić papierosy, pić alkohol oraz głośno przeklinać.
Po wyjściu, załatwili potrzebę fizjologiczną na stojący na placu krzyż. Za zarzucane im czyny grozi im kara do dwóch lat więzienia.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski, do skandalicznego zdarzenia doszło na terenie jednej z lubelskich parafii w ostatni piątek rano.

„W trakcie mszy do kościoła weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy usiedli w ławce. Sprawcy od samego początku zachowywali się hałaśliwie i używali słów wulgarnych. W pewnym momencie zaczęli palić papierosy i spożywać alkohol. Pomimo interwencji księdza nie chcieli opuścić kościoła. Dopiero po reakcji innych wiernych wyszli na zewnątrz. Tam jak się okazało, załatwili potrzebę fizjologiczną na stojący na placu krzyż” – opisał funkcjonariusz.

Na szczęście lubelscy policjanci szybko zatrzymali mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Obaj byli kompletnie pijani. Jeden z nich miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad 2 promile.

Sprawcy usłyszeli zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych i obrazy uczuć religijnych. Jeden z nich tłumaczył się, że krzyż pomylił ze ścianą.

Za zarzucane mężczyznom czyny grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

za:pch24.pl

***
Uleganie złu, które oferuje Zły nigdy nie kończy się dobrze.
Ani w sensie "tutejszy" ani w wiecznym - dobro to nie szatańskie "menu".
Tylko biedni głupcy-zwiedzeńcy o tym nie wiedzą, czy nie pamiętają ?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.