Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Polscy nobliści

Jakie czasy, takie „noble”…

Henryk Sienkiewicz- 1905 (literatura - za „Quo Vadis”)
Maria Skłodowska-Curie ( fizyka 1903 i chemia-1911)
Władysław Reymont- 1924 (literatura - za „Chłopi”)

Czesław Miłosz - 1980 ("Literatura zwrócona ku historii, zawsze aluzyjna" )

Lech Wałęsa ( Pokojowa) -1983r.

Wisława Szymborska - 1996r. („za poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi wyjść na światło we fragmentach ludzkiej rzeczywistości".)

Olga Tokarczuk - 2018r. („za narracyjną wyobraźnię połączoną z encyklopedyczną pasją, co sprawia, że prezentuje, że przekraczanie granic jest formą życia”)


Copyright © 2017. All Rights Reserved.