Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

YouTube ocenzurował Polonia Christiana

Cenzura w sieci ma się w najlepsze. Tym razem serwis YouTube zablokował na tydzień kanał PCh24. Chodzi o film o Billu Gatesie.

PCh24.pl przekazał, że „serwis poinformował nas jedynie, że jeden z naszych materiałów narusza warunki serwisu”. Warto zaznaczyć, że sam materiał nie został jeszcze opublikowany. Nadano mu tytuł „Władcy Świata”, ponieważ przeanalizowano w nim działalność Billa Gatesa.

    „Mechanizm cenzorski YouTube’a prześledził nasz kanał i usunął roboczą wersję pierwszego odcinka serialu” – żalą się dziennikarze.

Ponadto dodają, że ich kanał na YouTubie dostał już jedno ostrzeżenie. Brzmi ono następująco: „nasz zespół sprawdził Twoje treści i uznał, że naruszają one te zasady: zasady dotyczące nieprawdziwych informacji medycznych”.

Do sprawy odniósł się redaktor naczelny wspomnianego portalu Krystian Kratiuk.

    – Takim kanałem okazał się kilka tygodni temu wRealu24.pl, a dziś przyszła kolej na nas. Co najbardziej szokujące, treści, których nie pozwala nam pokazywać YouTube, nie były jeszcze nawet nikomu pokazane. Była to robocza wersja filmu o Billu Gatesie, pierwszy odcinek serialu pt. „Władcy Świata”. Oczywiście, w kilkudziesięciominutowym filmie kilka chwil poświęcono także szczepionkom, ale nawet nie o ich szkodliwości czy aspektach medycznych, ale o wpływie Gatesa na ich promocję. To czysty absurd, to rzeczywistość jak z Franza Kafki – powiedział Kratiuk.

YouTube cenzuruje kolejny kanał. Jest komentarz reżysera

    – Czy dzisiaj nie można już wskazać tak oczywistej prawdy, że istnieją konkretni inwestorzy koncernów farmaceutycznych, zainteresowani jak największymi profitami przemysłu szczepionkowego? Mimo że ci inwestorzy publicznie chwalą się swoim zaangażowaniem przy każdej możliwej okazji? – pyta Piotr Relich, reżyser usuniętego filmu.

    – Ich autorów jednak youtubowi cenzorzy z jakichś powodów pozostawiają w spokoju. W tym kontekście zastosowany wobec nas akt niczym nieuzasadnionej cenzury odbieram jako dowód uznania, wskazujący, że w naszym filmie zbliżyliśmy się do prawdy, dla pewnych środowisk mocno niewygodnej – dodaje w kontekście wielu innych amatorskich nagrań, które nie zostały ocenzurowane.

za:www.tysol.pl

***

Drobna uwaga wyjaśniająca.

W przypadku wRealu24 było to działanie polskich służb specjalnych, w związku ze zwalczaniem przekazu kremlowskiego w polskiej logosferze i nie można tego wrzucać do przysłowiowego jednego worka z działaniami światowego lewactwa z YuTuba wobec Polonia Christiana./p/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.