Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Prof. Czarnek: Polska albo będzie chrześcijańska, albo jej nie będzie

„Polskość jest związana na dobre i na złe z chrześcijaństwem. Jeśli Polska nie będzie chrześcijańska w tym stuleciu, to Polski nie będzie” – powiedział szef resortu edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.
Minister edukacji i nauki wziął dziś udział w V edycji akcji „Szkoła do Hymnu”

zorganizowanej w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym koło Krosna. Tam zwrócił się do osób, „które niekiedy mają odwagę jeździć za granicę i źle mówić o matce”.

- „Polska niepodległa, suwerenna to nasza matka. O matce nie mówi się źle” - podkreślił.

Prof. Czarnek przypomniał, że polski naród przetrwał 123 lata zaborów, ponieważ polskość była kultywowana w polskich domach.

- „W polskiej zdrowej rodzinie złożonej z małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, z dzieci, które były przyszłością każdej rodziny i każdego społeczeństwa” - powiedział.

Wskazał przy tym na rolę Kościoła w przetrwaniu 123 lat rusyfikacji i germanizacji.

- „Polskość jest związana na dobre i na złe z chrześcijaństwem. Jeśli Polska nie będzie chrześcijańska w tym stuleciu, to Polski nie będzie, a przynajmniej nie będzie takiej w jakie wzrastaliśmy my wszyscy i wszystkie nasze poprzednie pokolenia” - stwierdził.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.