Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jacek Szpakowski-Nowe europejskie standardy?

Atak nożownika na kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza w Myślenicach to tylko jeden z przejawów wzrastającej w ostatnim czasie agresji wobec chrześcijan w naszym kraju.Według OBWE w roku 2019 w Europie dokonano ponad 500 przestępstw z nienawiści do wyznawców Chrystusa. Liczba tych incydentów z roku na rok wzrasta. W Polsce nie sposób nie powiązać ich z agresywnymi wypowiedziami liderów opozycji oraz sympatyzujących z nimi mediów:

ze wskazywaniem polskim katolikom „miejsca w szeregu” czy też koniecznością „opiłowania ich”, gdyby „podnosili zanadto głowy”. Usuwaniu pozostałych tam jeszcze osób wierzących z list wyborczych towarzyszą bezpardonowe wypowiedzi przywódców Platformy. Czy partia, która nieustannie powołuje się na europejskie standardy, przypadkiem w ten sposób nie stara się ich wprowadzać w życie?

Jacek Szpakowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.