Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Berlin liczył na szybką kapitulację Kijowa. Boris Johnson odsłania co na początku wojny myśleli „sojusznicy”

Były premier Wielkiej Brytanii w wywiadzie dla CNN ujawnił, że Berlinowi dużo bardziej na rękę byłaby szybka kapitulacja Kijowa niż przedłużający się konflikt na Wschodzie. Z kolei Francja miała do końca przekonywać o niskim prawdopodobieństwie rosyjskiej inwazji.

– Ta sprawa była ogromnym szokiem. Widzieliśmy gromadzenie się rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą, ale różne kraje miały bardzo różne perspektywy – powiedział Johnson, sprawujący urząd podczas pierwszych miesięcy wojny.

– Na początkowym etapie w Niemczech przeważał pogląd, że gdyby do tego doszło, co byłoby katastrofą, byłoby lepiej, gdyby cała sprawa szybko się skończyła, a Ukraina upadła – stwierdził, podkreślając, że nie mógł przystać na tak „katastrofalną” perspektywę.

Z kolei Francja, zdaniem byłego premiera, aż do samego wybuchu konfliktu zaprzeczała, że w ogóle może dojść do wojny. Natomiast włoski rząd Mario Draghiego od początku zapowiadał, że nie poprze „ostrych sankcji” nałożonych na Rosję przez Unię Europejską.

za:pch24


***

PE oficjalnie uznał Rosję za państwo sponsorujące terroryzm! W rezolucji odniesienie do Katastrofy Smoleńskiej

Podczas dzisiejszego głosowania Parlament Europejski oficjalnie uznał Rosję za kraj sponsorujący terroryzm. W rezolucji pojawiło się odniesienie do kwestii postawy Rosjan w sprawie Katastrofy Smoleńskiej z 2010 roku, w której zginął ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński.

W przegłosowanym przygniatającą większością dokumencie eurodeputowani wyrażają niezachwiane poparcie dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową oraz potępiają nielegalną, niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresywną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie.

Parlament Europejski domaga się zaprzestania wszelkich działań wojskowych na Ukrainie prowadzonych przez Rosję, a w szczególności ataków na tereny mieszkalne oraz infrastrukturę cywilną, a także wycofania przez Rosję wszystkich sił zbrojnych i sprzętu wojskowego z całego terytorium Ukrainy.

Eurodeputowani wzywają też do zaprzestania przymusowych deportacji ukraińskiej ludności cywilnej i przymusowych adopcji ukraińskich dzieci, a także do uwolnienia wszystkich osób przetrzymywanych na Ukrainie.

W przegłosowanym dokumencie znajduje się również odniesienie do tragedii smoleńskiej, w której śmierć poniosła blisko setka polskich obywateli z ówczesnym prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele.

W rezolucji podkreślono, że Rosja odmawia współpracy z międzynarodowymi organami wymiaru sprawiedliwości, a także nie chce zwrócić wraku i czarnych skrzynek polskiego samolotu rządowego Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem w Rosji 10 kwietnia 2010 r.

Rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm uchwalono dziś 494 głosami za, przy 58 przeciw oraz 44 wstrzymujących się.

za:www.fronda.pl

***

Cerkiew w służbie Putina! Co Służba Bezpieczeństwa Ukrainy znalazła w obiektach Patriarchatu Moskiewskiego?

W czasie kontroli obiektów podlegających Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego Służba Bezpieczeństwa Ukrainy trafiła na ślad wielu budzących wątpliwości dokumentów i rosyjskich materiałów propagandowych. W związku z ich ujawnieniem w 350 budynkach cerkiewnych prowadzone są przeszukania. SBU informuje o działaniach kontrwywiadowczych zakrojonych na szeroką skalę. Kontrola objęła w sumie sumie 850 osób.

Na terenie obiektów przebywali cudzoziemcy, w tym obywatele Rosji; niektórzy z nich nie mieli oryginałów dokumentów tożsamości, a jedynie kopie albo paszporty Ukrainy ze śladami podróbek i uszkodzeń.

- informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

W oświadczeniu cytowanym przez portal Ukrainska Prawda służby poinformowały, że z ponad 50 osobami przeprowadzono „pogłębione rozmowy kontrwywiadowcze”. Trwa kontrola osób, które legitymowały się wątpliwymi dokumentami.

Wykryto także prorosyjską literaturę, w tym propagującą „ruski mir” (ideologię rosyjskojęzycznej wspólnoty kulturowej obejmującej kraje byłego ZSRR - przyp. red.). Literatura ta, według SBU, była używana podczas nauczania w seminariach i szkołach parafialnych.

Oficjalnie SBU poinformowała we wtorek o działaniach kontrwywiadowczych m.in. na terenie Ławry Peczerskiej w Kijowie, najważniejszego obiektu Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego. Służby nie użyły słowa "rewizja", jednak agencja UNIAN podała, że prowadzone są przeszukania. W komunikacie w środę SBU podała, że kontrole objęły ponad 350 budynków cerkiewnych i 850 osób.

za:niezalezna.pl/465771-cerkiew-w-sluzbie-putina-co-sluzba-bezpieczenstwa-ukrainy-znalazla-w-obiektach-patriarchatu-moskiewskiego-zdjecia
 
***

PE uznał Rosję za sponsora terroryzmu. Ambasador Ukrainy: Rosja potwierdza swój tytuł wystrzeleniem rakiet

Zaledwie chwilę po informacji na temat uznania Rosji przez europarlament za sponsora terroryzmu pojawiły się doniesienia o zmasowanym ostrzale rakietowym. Ambasador Ukrainy w Polsce podkreśla, że należy jak najszybciej zaostrzyć sankcje. „Rosja potwierdza swój tytuł wystrzelaniem rakiet. Świat musi zdecydowanie potępić terrorystę” – napisał Wasyl Zwarycz.

W środę Parlament Europejski przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Europosłowie wyrażają w niej poparcie dla niepodległości Ukrainy.

W dokumencie PE eurodeputowani wyrazili niezachwiane poparcie dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową oraz potępiają nielegalną, niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresywną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie.
Europosłowie domagają się też w rezolucji zaprzestania wszelkich działań wojskowych sił rosyjskich, w szczególności ataków na tereny mieszkalne i infrastrukturę cywilną, oraz wycofania przez Rosję wszystkich sił zbrojnych i sprzętu wojskowego z całego terytorium Ukrainy. Wzywają do zaprzestania przymusowych deportacji ukraińskiej ludności cywilnej i przymusowych adopcji ukraińskich dzieci, a także do uwolnienia wszystkich osób przetrzymywanych na Ukrainie.

Reakcja Putina na rezolucję PE

Zaledwie chwilę po tym, jak informacje z europarlamentu obiegły media, pojawiły się niepokojące doniesienia zza naszej wschodniej granicy. Potwierdził je ambasador Ukrainy w Polsce informując o trwającym ataku rakietowym.

Parlament Europejski uznał Rosję za kraj sponsorujący terroryzm. Rosja potwierdza swój tytuł wystrzelaniem rakiet po całej Ukrainie. Trwa atak rakietowy, w Kijowie i innych miastach słychać wybuchy. Świat musi zdecydowanie potępić terrorystę, zaostrzyć sankcje i wesprzeć Ukrainę bronią - napisał na Twitterze ambasador Zwarycz.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.