Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Katolicy powinni się obudzić

Robert Biedroń cieszyłby się z placów ofiar Jana Pawła II, Joanna Senyszyn pisze, że „kardynał Stanisław Dziwisz miał kręcić lody pedofilskie za wiedzą i zgodą JPII”, Klaudia Jachira chce „odjaniepawlić” polską przestrzeń publiczną. Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Warszawie

oddalił pozew przeciwko Robertowi Biedroniowi. Niby uznał słowa polityka za naruszające pamięć Jana Pawła II, jednocześnie stwierdził, że środowisko Zakonu Rycerzy Jana Pawła II nie jest wystarczająco związane z osobą papieża, by móc występować w tej sprawie z powództwem.Ataki na Jana Pawła II od jakiegoś czasu stały się chlebem powszednim. Można bez żadnych dowodów bezkarnie oczerniać papieża Polaka zarzutami o tuszowanie pedofilskich przestępstw i liczyć na sądy, które akurat w tych przypadkach uznają, że to element debaty publicznej. Czy my, katolicy nie przespaliśmy czasu, kiedy małymi krokami naruszano pamięć o wielkim Polaku, kiedy spektakle nienawiści wobec Niego stawały się modą? Nawet jeśli tak, to walka o Jego dobre imię nie jest zakończona, bo nie chodzi w niej tylko o zachowanie dobrego imienia papieża Polaka, lecz także o obronę wiary i Kościoła.

Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl

***

Tyle lat "dobrej zmiany" a w sądach "bez zmian"?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.