Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tusk twierdzi, że jest katolikiem i straszy abp. Marka Jędraszewskiego… piekłem. Polityk przypomniał sobie o „tęczowej zarazie”

– Nie powinniśmy mieć religii w szkołach – powiedział w piątek podczas spotkania z mieszkańcami Rokietnicy szef PO Donald Tusk. Zdaniem byłego „króla Europy” nie chodzi o ewangelizację, tylko o wielkie pieniądze, jakie są wydawane na „setki, tysiące wynagrodzeń dla katechetów” i dlatego lekcje religii powinny być zastąpione zajęciami „prowadzonymi przez antropologów kulturowych i etnografów”.

Tusk, jak to robi podczas tego typu wystąpień, zaznaczył, że jest katolikiem. – Jestem z tego pokolenia, które chodziło do salek katechetycznych przy kościołach na lekcje religii. Szczęśliwie nigdy w życiu nie spotkałem księdza, który chciałby zrobić mi krzywdę. Miałem okazje spotykać fajnych księży i nikomu z nich wtedy do głowy nie przychodziły takie działania, które spowodują, że Kościół stanie się gigantycznym przedsiębiorstwem nastawionym na zysk i właściwie niezainteresowanym ewangelizacją – mówił.

– Jakby dzisiaj chodziło biskupom o ewangelizację i dobry kontakt z młodymi, to abp Marek Jędraszewski nie mówiłby o LGBT „tęczowa zaraza”, bo za takie słowa idzie się do piekła – powiedział Tusk.

za:pch24.pl

***

Posłanka KO poparła uchwałę w obronie Jana Pawła II. Będzie mieć kłopoty?

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Joanna Fabisiak jako jedyna wyłamała się z dyscypliny partyjnej i zagłosowała za przyjęciem przez Sejm uchwały w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Mogą ją w związku z tym czekać problemy, co już zapowiedział szef klubu KO Borys Budka.

Za przyjętą uchwałą w sprawie ochrony dobrego imienia Jana Pawła II głosowało 271 posłów, 43 było przeciw, od głosu wstrzymało się czterech posłów. 142 posłów nie głosowało.

Przeciwko uchwale zagłosowała w całości Lewica, a za PSL i Konfederacja. Jeden poseł koła Polski 2050 opowiedział się przeciwko uchwale; pięciu nie głosowało. Uchwałę poparło czterech posłów Porozumienia, trzech z koła Kukiz'15 oraz trzech posłów koła Polskie Sprawy.

W głosowaniu nad uchwałą nie wziął udziału cały klub Koalicji Obywatelskiej. Z dyscypliny partyjnej wyłamała się w tej sprawie Joanna Fabisiak.

"Będzie to brane pod uwagę przy konstruowaniu list wyborczych" - zapowiedział już Borys Budka. Poinformował on także, że władze KO jednomyślnie wprowadziły w tej sprawie dyscyplinę partyjną.

Posłanka Fabisiak została w 2018 roku wykluczona z klubu PO, kiedy zagłosowała za odrzuceniem projektu ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne. Rok później powróciła jednak do partii.

za:www.fronda.pl


***
Tusk... I inni...
Jakie to smutne.... bezdroża.
Trzeba pamiętać, że każde odejście od Kościoła, od konfesjonału, od prawdziwego, trzezwego - a nie w amoku czy choćby chwilowym upojeniu "wadzą"  - rachunku sumienia wiedzie na błędne trakty.                                         Aż-bywa-po zatratę.
Wieczną.
Żal.
Ludzi.
Wszak braci w człowieczeństwie...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.