Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Hipokryzja Sikorskiego nie zna granic!

Jest czerwiec 2011 r., białoruski opozycjonista Aleś Bialacki, późniejszy laureat Pokojowej Nagrody Nobla, ostatnio skazany na 10 lat więzienia, osobiście idzie do polskiej ambasady i prosi o nieprzekazywanie związanej z nim dokumentacji finansowej stronie białoruskiej. Wiedział, że

białoruskie służby zrobią wszystko, żeby go uciszyć, a wyciągi z konta będą miały kluczowe znaczenie. Polski dyplomata zapewnił, iż przekazanie jakiejkolwiek dokumentacji o kontach bankowych w Polsce na Białoruś jest niemożliwe. Wkrótce po tej rozmowie przesłano wyciągi z polskich kont Bialackiego do Mińska. 4 sierpnia 2011 r. Aleś Bialacki został aresztowany, 24 listopada 2011 r. skazany na 4,5  roku łagrów oraz na konfiskatę mienia. Wtedy szefem MSZ był Radosław Sikorski, a prokuratorem Andrzej Seremet. W grudniu tego samego roku Sikorski ze znaną wszystkim bezczelnością ogłosił, że Aleś Bialacki został laureatem nagrody Pro Dignitate Humana, przez niego ustanowionej. „To dowód uznania i symbol solidarności Polski z człowiekiem odważnym i niezłomnym” – cynicznie powiedział Sikorski. Zhańbiono Polskę również w następnym roku, wysyłając opozycjonistom z Białorusi PIT-y z sumami, jakie otrzymali w Polsce!

​Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.