Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Premier odwiedził Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie

Historia ks. Franciszka Blachnickiego to dzieje Polski XX wieku w soczewce. Potrzebujemy takich postaci, bo są drogowskazem i ostoją dla wszystkich Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki w niemieckim Carlsbergu, miejscu ostatnich lat życia i śmierci duchownego. W poniedziałek premier odwiedził Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w zachodnioniemieckim Carlsbergu, w którym od 1982 r. aż do śmierci w lutym 1987 r. posługę sprawował ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło-Życie. „Historia ks. Franciszka Blachnickiego to dzieje Polski XX wieku w soczewce”.

„Walczył w kampanii wrześniowej, a następnie był więźniem Auschwitz i wielu niemieckich więzień. Później, po wojnie, także był prześladowany przez władze komunistyczne” – przypomniał szef polskiego rządu. Dodał, że „ks. Blachnicki rzeczywiście nie poddawał się nigdy”. Premier Morawiecki podkreślił, że życie ks. Blachnickiego „było prawdziwym świadectwem dobra, prawdy, poszukiwania tego, co dobre w drugim człowieku”, i podziękował „jemu za jego życie”. „Potrzebujemy takich postaci jak ks. Franciszek Blachnicki, jak ks. Jerzy Popiełuszko, jak wielki Jan Paweł II. Oni wszyscy byli drogowskazem i ostoją dla wszystkich Polaków, którzy poszukiwali dobrego życia, poszukiwali lepszego świata” – stwierdził premier. Mateusz Morawiecki podziękował też „wszystkim młodym ludziom [...], którzy przez Ruch Światło-Życie przechodzili”. „Tym wszystkim podziękuję za to ziarno wolności, za wiarę, którą wtedy mieli także w niepodległą Polskę [...], wiarę w drugiego człowieka”. Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu przypomina, że wywiad cywilny PRL, czyli Departament I MSW, umieścił w Carlsbergu, gdzie ks. Blachnicki tworzył m.in. Chrześcijańską Służbę Wyzwolenia Narodów, dwóch agentów o pseudonimach „Yon” i „Panna” (z dotychczasowych ustaleń wynika, że było to małżeństwo Jolanta i Andrzej Gontarczykowie). Ksiądz Blachnicki zmarł nagle 27 lutego 1987 roku. Oficjalnie jako przyczynę śmierci podano zator płucny. 14 marca br. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że ks. Franciszek Blachnicki został zamordowany. „Pozyskane dowody i nowe zeznania świadków pozwalają stwierdzić, że był kolejną ofiarą systemu komunistycznego” – powiedział Zbigniew Ziobro. Prowadzone od 2020 r. śledztwo doprowadziło do ustalenia, że ks. Franciszek Blachnicki został otruty. Duchowny został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Oświęcimskim. W 1995 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. W 2015 r. Papież Franciszek wydał dekret o heroiczności jego cnót. Od tego czasu jest określany w Kościele jako Czcigodny Sługa Boży.

za:naszdziennik.pl

***

Długa tradycja walki z Kościołem

Opozycja kontynuuje komunistyczną tradycję walki z Kościołem katolickim w Polsce.

W PRL komuniści prześladowali bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Potem zamordowali św. ks. Jerzego Popiełuszkę.

W III RP jeden z jego oprawców pracował w prasie antyklerykalnej.

Komunistyczni agenci zamordowali zagranicą także ks. Franciszka Blachnickiego.

W akcję było zamieszane małżeństwo Gontarczyków. A dziś Jolanta Lange (wcześniej Gontarczyk) hojnie korzysta z dotacji Rafała Trzaskowskiego i prowadzi działalność na rzecz społeczności LGBT, kontynuując swą misję.

Teraz całe to środowisko, wspierane przez TVN i media Agory, rzuciło się z oszczerczymi hasłami na św. Jana Pawła II.

Po upadku ZSRS chciało ono zamienić autorytet Karola Wojtyły na wychowanków Jerzego Urbana – ludzi zepsutych i niemoralnych, nienawidzących katolików.

Co jest najbardziej cyniczne, zarzuty tuszowania pedofilii wychodzą ze sfer, które z seksu z nieletnimi zrobiły sobie kolejną orientację.

Przecież wszyscy pamiętają Adama Michnika, który jeszcze kilka lat temu obściskiwał się z Danielem Cohn-Benditem, przyznającym się otwarcie do inklinacji pedofilskich.

Tomasz Teluk

za:niezalezna.pl

***
...Tradycja walki...
- Cóż - Pan każe-sługa musi...
Od stuleci...
Brrr...
Ale i żal idących na zatracenie...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.