Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

"Solidarność" będzie bronić papieża. O politykach PO: To są Judasze naszych czasów

"Solidarność" będzie broniła dobrego imienia św. Jana Pawła II - zapowiedział przewodniczący związku Piotr Duda. Dodał, że papież nie może się już bronić, ale robić to mogą ludzie "S", dając świadectwo o wybitnym świętym.
Kilkanaście dni temu stacja TVN24 wyemitowała reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" poświęcony kwestii tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży.

Opisane zostały w nim przypadki trzech księży oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II". W odpowiedzi na ten reportaż Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. W obronie papieża odbywa się też wiele wydarzeń, w tym zaplanowano wielki Marsz Papieski - to już 2 kwietnia, w rocznicę śmierci wybitnego Polaka.

"Solidarność" dołącza do obrony papieża

Przed budynkiem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa przewodniczącego Solidarności Piotra Dudy, podczas której otwarta została wystawa dokumentująca relacje "Solidarności" z Janem Pawłem II. Duda przedstawił też działania związku w obronie Jana Pawła II. Na gmachu Komisji Krajowej "Solidarności" zawisł baner ze zdjęciem papieża i hasłem: "Ty nas obudziłeś, my cię obronimy".

Przewodniczący Duda powiedział, że 7 marca na posiedzeniu Komisji Krajowej "S" zostało przyjęte stanowisko w obronie świętego Jana Pawła II.

    To reakcja na paszkwil, bo inaczej nie można o nim powiedzieć, o tym reportażu, który ukazał się w jednej stacji komercyjnej, mówiący o tym, że ojciec św., jako kardynał metropolita krakowski tuszował pedofilię w kościele w latach 1964-78. Dla nas, dla ludzi Solidarności, to jest kolejna odsłona ataku na nas katolików, na kościół katolicki
– mówił Duda i podkreślił, że zaatakowano przywódcę kościoła i przywódcę duchowego "Solidarności", jakim był, jest i będzie św. Jan Paweł II.

Duda podkreślił, że "Solidarność" nie pozwoli na szarganie dobrego imienia Jana Pawła II. Przypomniał, że stoczniowcy na bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej mieli wizerunki Matki Boskiej i Jana Pawła II.

Przewodniczący Duda powiedział też, że dla związkowców wiarygodni są historycy IPN, którzy mają dostęp do dokumentów. "Jeżeli ci pseudodziennikarze bazowali na dokumentach esbeckich, jest o sytuacja dla nas nie do zaakceptowania" – zaakcentował Duda i dodał, że mimo, iż jest w Gdańsku, to jeszcze nie zabrali w tej sprawie głosu włodarze miasta ani szefostwo Europejskiego Centrum Solidarności.

O Platformie Obywatelskiej: "Judasze naszych czasów"

Przewodniczący "S" stwierdził, że posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy podczas głosowania uchwały o obronie dobrego imienia Jana Pawła II, wyciągnęli karty do głosowania, zachowali się nikczemnie. - To są Judasze naszych czasów - ocenił Duda.

Przewodniczący "S" zapowiedział też, że członkowie związku będą brali udział w marszach lokalnych i wojewódzkich w obronie imienia Jana Pawła II.

"Jesteśmy z Tobą, ojcze!" - to hasło przyświecać będzie uczestnikom Marszu Papieskiego w Warszawie - 2 kwietnia 2023 r. Początek Marszu Papieskiego zaplanowany jest na godzinę 11:00 na Rondzie Dmowskiego, zaś jego finał to msza święta w  archikatedrze o godzinie 12:30.

za:niezalezna.pl

***

Oficjalny profil miasta Łodzi drwi z papieża. Prezydent Zdanowska podpisuje się pod tymi słowami?

Osoba odpowiedziana za social-media miasta Łodzi najwyraźniej ma problemy z elementarnym wyczuciem i skłonność do popełniania faux pas. Prezydent Zdanowska najwyraźniej nie widzi w tym nic złego, bo nie wyciąga konsekwencji.

Kilka dni tygodni temu na oficjalnym twitterowym profilu miasta Łodzi pojawiła się “zabawna” grafika okraszona równie “zabawnym” komentarzem.

– Co by było, gdyby pół kilometrowa asteroida uderzyła w Bałuty? Oprócz strat szacowanych ponoć na 2 złote, powstałby między innymi niemal dziesięciokilometrowy krater – drwił prowadzący profil Łodzi z mieszkańców największej północnej dzielnicy miasta.

Teraz żartowniś postanowił poszydzić z łódzkich katolików, tym razem na Facebooku.

“Abba Moderusie. Nasze nowe tramwaje są na torach dopiero od kilku dni, a już zdążyły przejechać całkiem słuszny dystans”, a komentarzu odautorskim czytamy dalej “Nawet kolor liczby się zgadza“.

Co dla admina było tak zabawne? Po pierwsze same słowa Abba Moderusie, czyli kpina z papieskiego Abba Pater, nawiązującego do słów Jezusa z ewangelii św. Marka, “Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty!” (Mk 14,36). Bożego Ojca w kpinie admina łódzkiego konta zstąpił Moderus, czyli producent tramwajów, które jeżdżą w tym  mieście.

Dalej miało być jeszcze “śmieszniej” – “słuszny dystans” to 2137 km – co odpowiada godzinie 21:37, godzinie śmierci papieża, często upamiętnianej przez wielu katolików i jednocześnie będącej symbolem drwin ze stron środowisk antykościelnych. Jakby ktoś nie odczytał głębi tej aluzji, to w komentarzach nasz śmieszek podpowiada, żeby zwrócić uwagę na kolory cyfr na liczniku (chodzi o żółto-białe barwy papieskie, które często stanowią jeden z elementów memów  ze św. Janem Pawłem II)

Jak można się było spodziewać, sam komentarz przyciągnął tłumy internetowych, często anonimowych hejterów, którzy podobnie do watah Palikota w 2010 roku, zleciały się jak sępy nad świeżą padliną dołączając do tłumu prześmiewców. Mimo kilku tysięcy reakcji post od trzech dni wisi na oficjalnym profilu miasta Łodzi i dalej antagonizuje.

Najwyraźniej nie przeszkadza też prezydent Hannie Zdanowskiej, która sama deklaruje się jako katoliczka. Cóż, jeszcze 5 lat temu wspólnie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem udała się na łódzką pielgrzymkę do Ziemi Świętej, a zaledwie 3 lata temu składała wieniec pod pomnikiem Jana Pawła II z okazji 100-lecia urodzin św. papieża…

za:www.stefczyk.info


***

Hanna Zadanowska deklaruje się jako katoliczka...                                                                                              - Cóż, deklaracje to jedno a stan ducha ....i woli - to drugie...
Smutne...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.