Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Nie ma miejsca dla rosyjskiej flagi podczas igrzysk w Paryżu. Stanowcze słowa prezydenta Francji

W wywiadzie dla dziennika "L'Equipe" opublikowanym w środowy wieczór prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że "nie może być rosyjskiej flagi podczas igrzysk olimpijskich", ponieważ "nie ma na nią miejsca w czasie, gdy popełnia zbrodnie wojenne".

Emmanuel Macron stanowczo wykluczył możliwość, by rosyjska flaga pojawiła się podczas najbliższych igrzysk olimpijskich. Zapytany o ewentualną indywidualną obecność sportowców z Rosji podczas przyszłorocznej imprezy w Paryżu francuski prezydent odpowiedział:

Chciałbym, aby była to świadoma decyzja świata olimpijskiego. To nie państwo-gospodarz ma decydować, co MKOl powinien zrobić.

28 marca Komitet Wykonawczy MKOl zalecił, aby rosyjscy i białoruscy sportowcy mogli brać udział w międzynarodowych zawodach tylko jako neutralni i tylko ci, którzy nie popierali publicznie inwazji wojskowej na Ukrainie i nie są związani z siłami zbrojnymi lub klubami resortów siłowych.

Jednocześnie rosyjscy i białoruscy sportowcy nie powinni być reprezentowani w sportach zespołowych. Decyzja w sprawie ich udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024 ma zapaść w późniejszym terminie.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.