Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks.dr Waldemar Kulbat-Za ostry zakręt ?

Znany rosyjski pisarz Wasilij Makarowicz Szukszyn, zaliczony do nurtu „literatury odwilży”, w jednym z opowiadań przytacza historię zadowolonego z siebie sowieckiego funkcjonariusza, który udaje się do pewnej odległej miejscowości, gdzie ma zrealizować odpowiedzialne zadanie: zburzyć cerkiew, zdezintegrować chrześcijańską wspólnotę.
Jednak nie dojechał, bo jak wyjaśnia nam autor, „za mocno wszedł w zakręt”.

Motyw ukarania prześladowcy religii przedstawił także Bułhakow w "Mistrzu i Małgorzacie". Szatan w postaci Wolanda i z pomocą innego wcielenia szatana, kota Behemota, pojawia się w zniewolonej komunistycznym panowaniem i propagandą Moskwie i wymierza sprawiedliwość prześladowcom chrześcijan.

Kilka lat temu, tym razem w realu, nie tylko w projekcjach pisarza, za ostro w zakręt wszedł inny współczesny ulubieniec liberalno-laickich elit, Rowan Atkinson, czyli Jaś Fasola.
Znany z zamiłowania do szybkich samochodów trafił do szpitala, a jego luksusowy McLaren F1 wart ok. 650 tys. funtów – czyli prawie 3 mln zł, po uderzeniu w drzewo i latarnię stanął w płomieniach – doniosła BBC.

Rowan Atkinson, lecząc złamania, miał okazję do refleksji nad swoim bezmyślnym, bezsensownym życiem.
Tego aktora określa szyderstwo, kpiny, skierowane zwłaszcza przeciw duchownym.
Szyderstwa, insynuacje, kłamstwa, oszczerstwa i inne cyniczne prowokacje w rodzaju wyczynów Nergala (który też miał już okazję do zbawiennych rozmyślań podczas szpitalnej kuracji), to bardzo skuteczna i bolesna dla prześladowanych broń stosowana w walce o dusze młodzieży i dorosłych.
Wspomniane postacie reprezentują dwa etapy, lub dwie metody walki z religią, zabierania ludziom wiary.

Ponieważ ten pierwszy, brutalny, stosujący fizyczną przemoc, więzienia, morderstwa, sposób walki z chrześcijaństwem okazał się nieskuteczny, w nowoczesnych, naznaczonych ideologicznym sekularyzmem społeczeństwach Zachodu mamy do czynienia z wersją soft (łagodną). To wersja walki z religią, gdzie stopniowo przejmuje się instytucje (szkoły, media, prasę, film, teatr), gdzie dąży się do marginalizacji Kościoła, celem wyparcia go z obszaru życia publicznego.
Stanowi to brutalne niszczenie chrześcijańskiej
tożsamości jednostek i społeczeństwa i próbę narzucenia nowej tożsamości przez podstępne manipulacje medialne i pranie mózgów.
Pierwsze starcie (z totalitaryzmem komuny), dzięki Bożej pomocy, zostało odparte, czy okażemy się wierni w starciu z nowym, "subtelnym" totalitaryzmem sekularyzmu i nihilizmu?Copyright © 2017. All Rights Reserved.