Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Do sądu trafiło zażalenie na przedłużenie aresztu dla księdza Olszewskiego

Adwokat Krzysztof Wąsowski złożył zażalenie na decyzję sądu o przedłużeniu aresztu dla ks. Michała Olszewskiego. Prokuratura Krajowa odmówiła ujawnienia szczegółów sprawy.
Ksiądz Michał Olszewski został zatrzymany w Wielki Czwartek przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie specjalnego zespołu śledczego Prokuratury Krajowej.

Jak informuje serwis wPolityce.pl, adwokat Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik ks. Olszewskiego, złożył w czwartek zażalenie na decyzję sądu o przedłużeniu aresztu na kolejne trzy miesiące. Zdaniem pełnomocnika decyzja sądu jest skandaliczna.

"Wszystko jest pomieszane"

Wąsowski twierdzi, że sąd podtrzymał wszystkie tezy prokuratury bez dokładnego zapoznania się z materiałem dowodowym. Lista świadków, którzy mieliby potwierdzić ustalenia śledczych, jest według adwokata chaotyczna i nieprecyzyjna.

Pomieszane są osoby i zarzuty. Pani sędzia robiła to sztampowo i nie mam wątpliwości, że nie zapoznała się z materiałem całościowym. Wszyscy obrońcy zwrócili się o możliwość upublicznienia materiałów ze śledztwa, ale prokuratura się na to nie zgodziła – powiedział serwisowi adwokat.

Zarzuty prokuratury

Według prokuratury, ksiądz Olszewski oraz inne osoby rzekomo zamieszane w przestępstwo, "działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili do udzielenia wsparcia finansowego fundacji «Profeto», pomimo tego, że fundacja ta nie spełniała warunków formalnych i merytorycznych do uzyskania dotacji. Działania podejrzanych miały polegać między innymi na rzekomym poświadczaniu nieprawdy w dokumentacji co do spełniania wymogów formalnych, a nadto na zawyżaniu punktacji w zakresie realizacji wymagań i warunków merytorycznych".

Ksiądz Olszewski pozostaje w areszcie od 28 marca, od Wielkiego Czwartku.

za:www.tysol.plwww.tysol.pl/a123970-do-sadu-trafilo-zazalenie-na-przedluzenie-aresztu-dla-ksiedza-olszewskiego

Copyright © 2017. All Rights Reserved.