Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Dekalog w każdej klasie

Oczywistym faktem jest, że we wnętrzu cywilizacji zachodniej toczy się wojna kulturowa między zwolennikami tego jej kształtu, który jest oparty na trzech filarach: filozofii greckiej, rzymskim porządku prawnym oraz religii chrześcijańskiej, a tymi, którzy ten jej charakter chcą zastąpić radykalnie odmiennym.

Obrońcami pierwszego stanowiska są środowiska konserwatywne, prawicowe, natomiast nowy porządek ideowy, antropologiczny, aksjologiczno-etyczny i obyczajowy wprowadzają na siłę środowiska liberalno-lewicowe, lewackie, genderowskie, elgiebetowskie i feministyczne. Wojna kulturowa dotarła również do naszej ojczyzny. Niestety słabością strony konserwatywnej jest reaktywność, tzn. aktywność ograniczająca się zasadniczo do słabej obrony przed atakami strony przeciwnej.

Najwyższy czas przejść do ofensywy!

Proponuję, aby ją rozpocząć od ustawy sejmowej, która – idąc śladem decyzji amerykańskiego gubernatora – nakazuje wywieszenie Dekalogu w każdej klasie szkół publicznych.

Dekalog jest bowiem zestawem podstawowych drogowskazów dobrego, sensownego i pięknego życia.

Jan Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.