Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Białoruskie KGB zatrzymało polskiego zakonnika. Premier: Przygotowujemy środki odwetowe

Szef rządu zapowiedział „środki odwetowe” w związku z zatrzymaniem przez białoruskie służby polskiego zakonnika.

„Po powrocie ministra Sikorskiego opracujemy plan działań na najbliższe tygodnie wobec Białorusi” – oświadczył Donald Tusk.

Białoruskie KGB zatrzymało 27-letniego karmelitę z Krakowa, oskarżając go o działalność szpiegowską. Białoruska telewizja wyemitowała materiał na temat zatrzymania Polaka, w którym stwierdzono, że znaleziono przy nim materiały na temat rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad.

Działania odwetowe w czasie dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział premier Donald Tusk. 

- „Jedno jest pewne, zarzuty strony białoruskiej są absurdalne”

- podkreślił.

- „Nie ma mowy, żebyśmy akceptowali tego typu prowokacje czy brednie wypowiadane przez stronę białoruską”

- dodał.

Zaznaczył, że podejmowane są działania dyplomatyczne, ale białoruski dyktator nie jest odpowiednim partnerem do ich prowadzenia.

- „Przygotujemy środki odwetowe, jeśli ta sytuacja nie ulegnie zmianie, i to w bardzo szybkim tempie. Po powrocie ministra Sikorskiego opracujemy plan działań na najbliższe tygodnie wobec Białorusi”

- zapowiedział.

Wcześniej o zatrzymaniu zakonnika mówił na antenie TVN24 wiceminister spraw zagranicznych Marcin Bosacki, który wskazał, że „z całą pewnością była to antypolska prowokacja reżimu Łukaszenki”. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński podkreślił z kolei, że „polskie służby specjalne nie wykorzystują zakonników do zbierania informacji o manewrach wojskowych”.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.