Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Hitler idolem młodych Arabów?

Entesar Al-Banna, publicystka gazety “Al-Watan” z Bahrajnu, napisała, że odkryła, ku swojemu zaskoczeniu, że wielu młodych Arabów wielbi Adolfa Hitlera, głównie za jego siłę i niezłomność w walce z całym światem. Oto fragmenty artykułu:

Na kursie dla nastoletnich dziewcząt, na którym byłam obecna, wykładowca zadał dziewczynkom zwykłe pytanie: „Kto jest waszą ulubioną postacią?” Większość odpowiedzi była interesująca i obejmowała postaci z mediów, których nie znałam, szczególnie ze „Snapchat”. Ale szokującą odpowiedzią podaną przez kilka dziewczynek – co zmusiło mnie do spierania się z nimi – było oświadczenie, że są fankami Hitlera!

Przerwałam jednej z dziewczynek, która powiedziała, że Hitler jest jej ulubioną postacią, i zapytałam: „Mówisz poważnie, czy żartujesz?”. Spojrzała na mnie ze zdumieniem i odpowiedziała: „Tak, mówię poważnie”. To spowodowało, że inna dziewczynka powiedziała; „Ja też kocham osobowość Hitlera”. Zapytałam tą pierwszą: „Co podoba ci się w osobowości Hitlera?”. Odpowiedziała z wielką pewnością siebie: „Jego siła i jego zdolność zjednoczenia armii i przywództwa jego kraju, i niezłomność na wojnie”. Zapytałam ją: „Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ta siła spowodowała wojnę na całym świecie i zniszczenie Niemiec i Francji?”. Odpowiedziała: „Tak. Czytałam jego książkę, Mein Kampf i zaimponowała mi jego siła, jego wiara i jego wytrwałość”.

Ta odpowiedź zaskoczyła mnie jeszcze bardziej, ponieważ sama nie czytałam autobiografii Hitlera, ani nie jestem ciekawa jej przeczytania. Powiedziałam jej: „Ale Hitler był dyktatorem, który nie słuchał niczego poza swoim głosem wewnętrznym i był rasistą, który uznawał tylko niemiecką rasę aryjską”. Odpowiedziała: „No to co? Wystarczy, że był silny!”.(…)

Podziw tych młodych dziewcząt dla osobowości Hitlera i ich pociąg do potężnych postaci skłonił mnie do poszukania materiałów o “uwielbieniu dla Hitlera” i istotnie odkryłam, że bardzo wielu młodych Arabów kocha Hitlera. Niektórzy mówili, że podziwiają go za zabicie Żydów, ale większość była oczarowana jego siłą, determinacją i niezłomnością. To nasuwa pytanie: co stoi za miłością tych młodych ludzi do siły? Czy są fanami przemocy ogarniającej dziś region? Czy poczucie bezradności i słabości powoduje, że adorują postać, która postawiła wyzwanie światu swoją siłą i poprowadziła cały naród na walkę z tym światem?

Stoimy wobec pokolenia młodych ludzi, którzy czytają książki w epoce, kiedy czytanie uważa się za przestarzałe – tylko że ci młodzi ludzie czytają materiał bardzo niepokojącej natury i nabywają wypaczonych wartości, które mogą wpłynąć na ich przyszłą świadomość, zakres ich panowania nad sprawami i ich ocenę sytuacji. Pragnienie zdobycia i wyrażania siły i stawiania wyzwania innym stało się tajnym pragnieniem, które wkrada się w serca tych młodych ludzi i które jest wyrażane na różne sposoby.

To pragnienie odzwierciedla rzeczywistość przeżartego kryzysami, niestabilnego społeczeństwa, które waha się od dławienia wolności słowa do użycia skrajnej przemocy na wszystkich szczeblach – werbalnym, fizycznym i elektronicznym [przemoc w mediach].

Tłumaczenie MEMRI

Źródło: www2.memri.org/

TEKST POCHODZI Z PORTALU EUROISLAM.PL

za:www.fronda.pl/a/hitler-idolem-mlodych-arabow,79575.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.