Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Agresorka z Czarnego Protestu pójdzie siedzieć? Usłyszała już zarzuty

Znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza – takie zarzuty usłyszała kobieta, która szarpała się z policjantem i zrzuciła mu z głowy czapkę, w trakcie zamieszek pomiędzy uczestniczkami czarnego marszu i działaczami ruchu pro-life.

Do słownych utarczek pomiędzy uczestniczkami „czarnego protestu” oraz zwolennikami aborcji, a działaczami ruchów pro-life, a następnie do ataku, doszło w poniedziałek, w okolicy warszawskiej stacji metra Centrum. Zgromadziła się tam grupa ok. 100 osób, skandowano m.in: „Mamy dość dobrej zmiany”, trzymano napisy z hasłami: „Oprócz macicy mamy mózgi”.

Na „patelni” pojawiła się także grupa kilkunastu przedstawicieli ruchów pro-life, która została zaatakowana przez uczestników „czarnego protestu”. Musiała interweniować policja.

"Kobieta usłyszała dwa zarzuty z kodeksu karnego, dokładnie artykuł 222 i 226. Dotyczą one znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji" – informuje nadkom. Robert Szymeta, z komendy rejonowej Warszawa-Śródmieście.

Kobiecie, która usłyszała zarzuty, grożą 3 lata więzienia.

za:www.fronda.pl/a/agresorka-z-czarnego-protestu-pojdzie-siedziec-uslyszala-juz-zarzuty,80880.html


***

„Oprócz macicy mamy mózgi”. Tak, to oczywiste. Problem, więcej - dramat, więcej - tragedia, tkwi w tym, co w tych mózgach siedzi...


k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.