Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Gdańsk dofinansuje in vitro mimo manifestacji przeciwnikówMiasto dofinansuje in vitro dla gdańskich par - czytamy na stronie gdansk.pl. 16 radnych zagłosowało "za", 13 było przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu. Program in vitro został przyjęty w Gdańsku mimo sprzeciwu części środowisk katolickich.


Pod gmachem rady miasta w Gdańsku od rana trwała manifestacja katolików sprzeciwiających się metodzie in vitro. Manifestujący modlili się, a także rozdawali ulotki.

Spór nasilał się od dłuższego czasu. Po jednej stronie konfliktu - radni Prawa i Sprawiedliwości jako mniejszość w Radzie Miasta Gdańska, która jest przeciwko in vitro. Z drugiej - większościowy klub radnych Platformy Obywatelskiej.

Zainteresowanie sprawą in vitro w Gdańsku było tak duże, że czwartkowe obrady RMG relacjonowała m.in. Telewizja Trwam

za:telewizjarepublika.pl/gdansk-dofinansuje-in-vitro-mimo-manifestacji-przeciwnikow,44968.html

***

Czy ONI naprawdę nie wiedzą co czynią? Nie dotarło o godnej i efektywniejszej metodzie naprotechnologii?... I niektórzy udają, iż są chrześcijanami... jakie to smutny obraz gubienia człowieczeństwa.

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.