Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Szatan w Szczecinku zagra z PO-parciem burmistrza

Samorząd w Szczecinku organizuje i finansuje heavymetalowy festiwal, którego główną atrakcją będzie deathmetalowa grupa Behemoth. Jej lider Adam Darski przed laty nagrał antykatolicką piosenkę pt. „Chwała mordercom św. Wojciecha” – przypomina „Gazeta Polska Codziennie”. „Protestują mieszkańcy, radni i księża, jednak burmistrz z PO niczym się nie przejmuje” – alarmuje dziennik.

Występ zespołu Behemoth ma odbyć się we wrześniu br. podczas festiwalu Materiafest. „Jego wokalista Adam Darski „Nergal” znany jest z manifestowania satanizmu” – czytamy w „GPC”. Innym razem na jednym ze swoich koncertów podarł publicznie Pismo Święta.

Festiwal, na którym wystąpi zespół Darskiego, jest organizowany i finansowany przez podlegającą burmistrzowi Samorządową Agencję Artystyczną. Koszt festiwalu wynosi 200 tys. zł. Zespół Behemoth otrzyma wynagrodzenie w wysokości 40 tys. zł.

– Już w ub.r. zbieraliśmy podpisy przeciwko temu występowi – powiedział w rozmowie z „Gazeta Polską Codziennie” radny Szczecinka Paweł Kwak. W ubiegłym tygodniu we wszystkich parafiach w Szczecinku odczytany był list ws. „satanistycznego występu”, pod którym podpisało się sześciu proboszczów.

za:www.fronda.pl/a/burmistrz-z-po-wspiera-koncert-satanistycznego-zespolu,88853.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.