Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sąd w Łodzi: Drukarz, który nie wydrukował plakatów fundacji LGBT popełnił wykroczenie

Sąd Rejonowy dla Łodzi Widzewa uznał za winnego wykroczenia pracownika prywatnej drukarni, który z powodu przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Jak podkreśliła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, taka decyzja wskazuje na to, że homolobby opanowało już sądy.

Sąd uzasadniając wyrok podkreślał, że nie ma wątpliwości, iż do wykroczenia doszło. Odstąpił jednak od wymierzenia Adamowi J. kary m.in. ze względu na jego sytuację rodzinną.

Mamy przykład na to, że „homoterror”, który był w przestrzeni publicznej, tym razem trafił na salę sądową – wskazała Kaja Godek.

– Okazuje się, że homolobby opanowało już takie instytucje, jak sądy i te działają pod jego dyktando. Po pierwsze, ten wyrok jest wbrew wolności gospodarczej i wbrew wolnościom obywatelskim, ale po drugie, jest to krok na drodze do zrewolucjonizowania społeczeństwa na lewicową modę. Jest to bardzo niebezpieczny precedens – podkreśliła działaczka pro-life i dodała, że ma nadzieje, iż są zmieni orzeczenie w tej sprawie.

Proces w tej sprawie ruszył w listopadzie 2016 r. Zdaniem oskarżyciela, został naruszony konstytucyjny zakaz dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Dlatego chciał, aby sąd zweryfikował, w jakim stopniu odmawianie wykonania usług podmiotom, które motywowane jest niechęcią wobec określonych kategorii osób, jest uzasadnione.

Pod koniec 2015 r. doszło do korespondencji pomiędzy fundacją a drukarnią, z której wynikało, że Adam J. odmówił wykonania usługi, uzasadniając, że nie będzie promował ruchów LGBT.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/sad-lodzi-drukarz-ktory-wydrukowal-plakatow-fundacji-lgbt-popelnil-wykroczenie/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.