Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

SPD domaga się kary dla austriackiego biskupa za jego słowa o LGBT i gender!
Czterej politycy niemieckiej partii socjaldemokratycznej SPD domagają się sądowej kary dla austriackiego biskupa, Andreasa Launa. Powodem mają być słowa duchownego, który osoby LGBT nazwał „mężczyznami i kobietami z zaburzeniami”

Słowa te znalazły się w liście pasterskim bpa Launa, który jest biskupiem pomocniczym Salzburga. Zdaniem polityków SPD, określenie homoseksualistów i transseksualistów „mężczyznami i kobietami z zaburzeniami” jest wyrazem „nienawiści i pogardy”. Politycy chcą, by biskup za swoje słowa odpowiedział przed sądem.

Biskup Andreas Laun skrytykował też ideologię gender, którą zestawił z nazistowską nauką o rasach i wykazał ich niszczycielskie cele. Ponadto, biskup podkreślił istnienie związku między homoseksualizmem a pedofilią.

W piśmie skierowanym do prokuratury, politycy SPD uznali, że wypowiedzi biskupa „są niegodne chrześcijanina” i przyrównali je do wypowiedzi „dyktatorów oraz islamistów”

za:telewizjarepublika.pl/spd-domaga-sie-kary-dla-austriackiego-biskupa-za-jego-slowa-o-lgbt-i-gender,47328.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.