Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lekarz spoza klucza

Profesor Marian Gabryś nie zostanie wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii.


Lekarz czuje się szykanowany – Oficjalnych powodów odrzucenia mojej kandydatury nie znam. Zostałem poinformowany przez jednego z urzędników wojewody dolnośląskiego, że Ministerstwo Zdrowia przekazało informację panu wojewodzie, iż na moją kandydaturę nie zgodził się konsultant krajowy położnictwa i ginekologii prof. Stanisław Radowicki – mówi „Naszemu Dziennikowi” prof. Marian Gabryś. Resort zdrowia przyznaje, że kandydatura prof. Gabrysia, choć pozytywnie zaopiniowana przez Dolnośląską Radę Lekarską, nie przeszła z powodu braku konsensusu pomiędzy wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem a konsultantem krajowym.

– Chciałbym jednak poznać uzasadnienie tej decyzji. Zamierzam wystąpić do pana ministra Konstantego Radziwiłła z oficjalnym zapytaniem – dodaje nasz rozmówca. Profesor Marian Gabryś pracuje w Klinice Ginekologii i Położnictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu. Jest uznanym specjalistą w dziedzinie ginekologii i położnictwa, a w pracy koncentruje się m.in. na ginekologii onkologicznej.

W całej sprawie ma znaczenie fakt, że jest zdecydowanym przeciwnikiem aborcji. Lekarz był jedną z około 3 tys. osób z kręgu służby zdrowia, które w 2014 r. podpisały „Deklarację wiary lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej”.

Więcej na stronie: http://www.naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.