Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Promocja Islamu

Unia Europejska oficjalnie uznała muzułmanów za grupę dyskryminowaną i przeznacza ogromne środki, aby ukazać ich w lepszym świetle W opublikowanym przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej raporcie o mniejszościach w Europie postawiono tezę, że

większość muzułmanów na Starym Kontynencie ufa instytucjom demokratycznym, mimo że każdego dnia spotykają się z dyskryminacją. Co więcej, unijna agenda przekonuje, że islamiści w większym stopniu wierzą w instytucje demokratyczne niż rdzenni Europejczycy, a tym samym islam nie stoi w opozycji do demokracji.

– Badanie stosunku muzułmanów do instytucji demokratycznych nie odpowiada na fundamentalne pytanie: czy islamiści są w stanie zaakceptować wartości chrześcijańskie, które zbudowały współczesną Europę, oraz czy dla tych wartości zrezygnowaliby z prawa szariatu – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Piotr Ślusarczyk z portalu euroislam.pl. – Osoba, która przeczyta ten raport, może pomyśleć, że muzułmanie tak ochoczo się asymilują. Prawda jest jednak inna. W przeszłości wielokrotnie twierdzono, że dowodem na asymilację muzułmanów jest znajomość języka kraju, w którym mieszkają, oraz to, że chodzą do pracy. Lecz gdy pytano muzułmanów o stosunek do naszych wartości, to przejawiali wobec nich wrogą postawę – wyjaśnia.

Unijny raport porusza także kwestię dyskryminacji muzułmanów. Według niego, prawie 40 proc. z nich uważa, że w ciągu 5 lat poprzedzających ankietę padli ofiarą prześladowań. W opinii badaczy, to dyskryminacja jest głównym powodem odizolowania się islamistów od części społeczeństwa.

– Osoby, które formułują takie twierdzenia, znają muzułmanów jedynie z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”, bo na pewno nie z rzeczywistości. System muzułmański jest systemem ideologicznym z minimalnym dodatkiem religii, który polega na wprowadzaniu prawa szariatu. To prawo jest zupełnie inne od zasad, które my znamy. Muzułmanie nie zakładają równości między ludźmi – muzułmanami i wyznawcami innych religii, dla nich także kobieta jest o wiele gorszym stworzeniem niż mężczyzna. To jest postawa w radykalnej opozycji do naszych przekonań. Dla islamistów szariat nie może współistnieć z innym systemem prawnym. Bo, jak wiemy, islam oznacza uległość, poddanie Allahowi i prawu szariatu. Dlatego zakładają swoje wspólnoty i nie chcą się asymilować – wyjaśnia ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, etyk, wykładowca w WSKSiM w Toruniu.

Rafał Stefaniuk

za: www.naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.