Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lichocka o słowach amerykańskiego dyplomaty o Polsce: Przekazy dnia od Sorosa nie przekonały USA

– Opinia przedstawiciela Departamentu Stanu USA to dowód na to, że prawda wygrywa. To kolejna bardzo ważna i mocna wypowiedź, która pokazuje, że nie da się wprowadzić w błąd całej opinii Zachodu. Nie da się trwale przekonać do przekazów dnia wymyślonych przez PO i ludzi finansowanych przez Sorosa

– tak słowa wysokiej rangi przedstawiciela Departamentu Stanu na temat Polski skomentowała w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.

Ja się bardzo cieszę, że powoli ta dezinformacja i kłamstwo, które zbudowała Platforma Obywatelska w ramach swojej walki przeciwko Polsce powoli zaczyna przegrywać– zaznaczyła poseł.

– Polska demokracja jest pełna życia i ma się dobrze. Kwestie związane z wewnętrzną polityką zostawiamy Polakom i ufamy, że jakiekolwiek reformy, które rozważają, są zgodne z ich konstytucją i wolą ich społeczeństwa
– mówił amerykański dyplomata.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Polska demokracja ma się dobrze". Wysokiej rangi dyplomata USA chwali polski rząd!

Opinia przedstawiciela Departamentu Stanu USA to dowód na to, że prawda wygrywa. To kolejna bardzo ważna i mocna wypowiedź, która pokazuje, że nie da się wprowadzić w błąd całej opinii Zachodu. Nie da się trwale przekonać do przekazów dnia wymyślonych przez PO i ludzi finansowanych przez Sorosa - zaznaczyła posłanka PiS.

Przypomnę, że w tym tygodniu w „The Wall Street Journal” ukazał się bardzo przytomny i sensowny tekst na temat polskich reform, który pokazywał zakłamanie tej narracji opozycji dotyczącej reformy polskiego sądownictwa. Autor Simon Nixon pisał w nim, że „polskie sądownictwo nie zostało poddane żadnym reformom od czasu upadku komunizmu” – przypomniała Joanna Lichocka.

Cieszę się, że Departament Stanu zauważył, iż Polska ma wielowiekowe tradycję demokratyczną. W tym miejscu może warto przypomnieć politykom z Zachodniej Europy, że Polska ma tradycje republikańskie, wolnościowe i demokratyczne znacznie dłuższe i znacznie trwalsze niż niektóre inne kraje Europy Zachodniej, i mamy prawo do własnego sposobu rządzenia i własnych reform. Jest to zgodne z konstytucją, zgodne z zasadami demokratycznymi
– podkreśliła.

Mam wrażenie, że walka PO z polskim rządem jest skierowana po to, aby jak najbardziej osłabić Polskę na arenie międzynarodowej. Wpisuje się to w politykę osłabiania wizerunku Polski, jaką prowadzi Moskwa od czasu gdy zmienił się rząd i sojusz z USA przybrała ściślejszy wymiar choćby przez obecność amerykańskich wojsk w Polsce. Ta realizacja prorosyjskiej strategii przez Donalda Tuska i totalną opozycję, natrafia na opór i na szczęście na zdrowy rozsądek. Prawda wygrywa – stwierdziła polityk.

Beata Mańkowska

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.