Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zatrważające statystyki. Wiceszef MSZ zdradził ile razy w ubiegłym roku na świecie padły słowa, szkalujące Polskę

W 2017 roku 258 razy co najmniej padły słowa szkalujące Polskę. W wielu przypadkach udało się uzyskać przeprosiny, skutecznie wprowadzić kalkę w każdej z redakcji, że te słowa się nie powtarzają. Są też redakcje, które odmawiają. Można powiedzieć, że codziennie gdzieś na świecie, odejmując święta i weekendy, pojawiają się słowa szkalujące Polskę

- mówił w Telewizji Republika Jan Dziedziczak.

„Jerusalem Post” poinformowało, że 61 deputowanych w 120-osobowym Knesecie popiera projekt ustawy, na mocy której Polska zostałaby oskarżona o negowanie Holokaustu, jeśli przyjmie nową ustawę o IPN. Projekt popierają posłowie rządzącej koalicji i część opozycji.

Do tej sprawy odniósł się na antenie Telewizji Republika Jan Dziedziczak, wiceszef MSZ.

    Niestety, jest to skutek wieloletnich zaniedbań, znakomita wskazówka, żeby uchwalić tę ustawę, którą proponujemy. To dowód na to, że słowa izraelskiego lidera opozycji, nie są słowami przypadkowymi. To bardzo poważny problem, narastający od lat. Nie możemy ustąpić, musimy te ustawę przyjąć – wskazał.

Wiceminister zaznaczył, że "MSZ stale monitoruje sytuacje i bezwzględnie reaguje na próby szkalowania Polski".

    W 2017 roku 258 razy co najmniej padły słowa szkalujące Polskę. W wielu przypadkach udało się uzyskać przeprosiny, skutecznie wprowadzić kalkę w każdej z redakcji, że te słowa się nie powtarzają. Są też redakcje, które odmawiają. Można powiedzieć, że codziennie gdzieś na świecie, odejmując święta i weekendy, pojawiają się słowa szkalujące Polskę. Najwięcej ich pojawia się w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Niemcy są w czołówce tych krajów, które "mylą się" najczęściej. Nie wierzę w to, że Niemcy nie wiedzą kto zakładał i prowadził obozy koncentracyjne. 32 "pomyłki", a więc co 1,5 tygodnia ktoś w Niemczech używa zwrotów szkalujących Polskę – wyliczył Jan Dziedziczak.

Gość Telewizji Republika podkreślił, że "my, jako państwo polskie, musimy mieć narzędzia, żeby temu skutecznie przeciwdziałać".

    Trudno w tej chwili to oceniać, na pewno nie będzie to nic dobrego, ale nie możemy pozwolić sobie na to, żeby stan ataków na Polskę się pogłębiał – powiedział, odnosząc się do doniesień „Jerusalem Post” .

    Obarczanie Polski odpowiedzialnością za Holokaust, bo nie wierzę, żeby w Niemczech ktoś się mógł pomylić i nie wiedzieć, że Auschwitz było prowadzone przez Niemców. Jesteśmy ofiarą, a nie sprawcą II wojny światowej. Nazywanie nas sprawcami jest czymś haniebnym. Musimy walczyć o godność naszych przodków. To jest tak, że pozycja Polski dziś, skojarzenie z Polską, czy będziemy się kojarzyć z krajem szlachetnym, czy sprawcy. To dziś przekłada się na międzynarodową pozycję Polski. Musimy zadbać o to, żeby przebiła się prawda i jesteśmy do tego zdeterminowani -- powiedział szef MSZ.


za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.