Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katechezy diabła

Upadłe anioły są z nami od momentu, gdy Lucyfer zapragnął być królem wszechświata, a został władcą ciemności i zła. Dziś ma wyjątkowe pole działania, zważywszy na możliwości „rażenia" mediów. W Wielkim Tygodniu diabelski przekaz ma szczególne powodzenie. Dowiadujemy się o

„wypasionych limuzynach" księży, którzy się nimi rozbijają po mieście. O tym, że biskupi są „królami", a w Kościele „jest problem awansów".

Do niebotycznych rozmiarów rozdęta jest informacja o tym, że ktoś odchodzi z Kościoła, bo mu się nie podoba nowy papież. Najbardziej gorliwi w głoszeniu diabelskich katechez są ci, którzy wstąpili do sekty „wyzwolenia i postępu" zachęceni brzęczącą monetą i sławą. Ich mentor doskonale wie, że ta droga prowadzi donikąd, że na końcu jest pustka i cierpienie. Wie, dlaczego Kościół istnieje ponad dwa tysiące lat mimo wszystkich ułomności człowieka. Im bardziej się okazuje, że Kościół jest Skałą, tym większa wściekłość tego, który wybrał Śmierć. Za dwa dni będziemy na nowo przeżywali Zwycięstwo. I czy komuś to się podoba, czy nie – Chrystus zmartwychwstał. Naprawdę zmartwychwstał.

Autor: Dorota Kania
Żródło: Gazeta Polska Codziennie

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.