Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Polski obóz" w filmie dla włoskich dzieci. Interweniuje ambasada

Ambasada RP we Włoszech poinformowała dziś, że interweniowała w agencji ANSA, która zamieściła depeszę ze sformułowaniem "polski obóz".

Znalazło się ono w przytoczonej wypowiedzi dyrektora redakcji programów dla dzieci i młodzieży w telewizji RAI.

Dyrektor redakcji RAI Ragazzi Luca Milano, zacytowany w depeszy z Turynu, mówił o wyprodukowanym przez włoską telewizję publiczną filmie animowanym dla dzieci o Holokauście "Gwiazda Andry i Tati". To pierwsza taka produkcja w Europie.

Film, którego prapremiera odbyła się dziś w Turynie, przedstawia prawdziwą historię dwóch włoskich sióstr, wywiezionych do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz jako dzieci w 1944 roku i ocalałych z Zagłady.

Dyrektor z telewizji RAI powiedział, że siostry były wśród 50 ocalałych dzieci spośród ponad 200 tysięcy "wywiezionych do polskiego obozu". Po interwencji ambasady nadano korektę depeszy ze słowami: "wywiezionych do obozu".

Telewizja RAI wyprodukowała animację we współpracy z włoskim Ministerstwem Oświaty.
/.../
za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.