Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Papieski doradca Marx walczy... z krzyżami w urzędach?! Ks. Kowalczyk komentuje

Kard. Marx, członek Rady 9 Kardynałów przy papieżu Franciszku, skrytykował rozporządzenie władz Bawarii, by od 1 czerwca w każdym urzędzie wieszać krzyż. Rząd tego niemieckiego kraju związkowego tłumaczył, że „krzyż jest fundamentalnym symbolem chrześcijańskiej tożsamości kulturowej”.

Przewodniczący episkopatu Niemiec, arcybiskup Monachium i Fryzyngi, kardynał Reinhard Marx, to doradca papieża Franciszka. Razem z nim i szeregiem innych kardynałów przeprowadza reformę Kurii Rzymskiej. Marx długi czas był też szefem COMECE - organizacji zrzeszającej episkopatu całej Unii Europejskiej.

Teraz Marx... krytykuje wieszanie krzyży w urzędach. Tak, tak - to nie żart. Według niemieckiego arcybiskupa to upolitycznanie krzyża! Chodzi o decyzję władz Bawarii, które nakazały wieszanie krzyży we wszystkich urzędach im podległych.

Krótko i stosownie skomentował to ks. Dariusz Kowalczyk SJ. Napisał na Facebooku:

Kard. Marx, członek Rady 9 Kardynałów przy papieżu Franciszku, skrytykował rozporządzenie władz Bawarii, by od 1 czerwca w każdym urzędzie wieszać krzyż. Rząd tego niemieckiego kraju związkowego tłumaczył, że „krzyż jest fundamentalnym symbolem chrześcijańskiej tożsamości kulturowej”. Tymczasem przewodniczący niemieckiego episkopatu w wywiadzie dla dziennika „Süddeutsche Zeitung” powiedział, że decyzja ta „wywołuje niepokoje i dzieli społeczeństwo”. Jakoś mnie nie dziwi, że kard. Marx tak powiedział.

Przypomnijmy, że swego czasu - w 2016 roku - kard. Marx będąc w Jerozolimie... zdjął swój krzyż biskupi. Schował go w obawie przed reakcjami muzułmanów, którzy mogliby poczuć się urażeni.
 
Teraz nie chce ,,upolityczniać'' krzyża w urzędach... Może i tak, w Bawarii zaczyna się właśnie kampania wyborcza.
 
...ale może znowu chodzi o to, by kogoś nie urażać? W świetle incydentu z Jerozolimy to naprawdę bardzo, ale to bardzo dziwna reakcja kardynała Marxa, wielkiego orędownika Komunii dla rozwodników, Komunii dla protestantów i ,,nowego podejścia'' do homoseksualistów...
 
hk/facebook, fronda.pl
 
za: http://www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.