Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rzecznik Wałęsy grozi dziennikarzom. "Jak jeszcze raz napiszecie Bolek..."

Choć Lech Wałęsa jest aktywny w przestrzeni medialnej niemal cały czas, to ostatnio głośno o nim szczególnie w kontekście zapowiadanej na poniedziałek wizyty u protestujących w Sejmie niepełnosprawnych. W związku z tym, niektóre media przypominają o związkach byłego prezydenta z SB.

Portal Niezależna.pl zamieścił artykuł pt. "Wałęsa ogłosił - jedzie na Wiejską. Dostał odpowiedź z Kancelarii Sejmu. I co teraz zrobi "Bolek"? To nie spodobało się rzecznikowi Wałęsy, Mirosławowi Szczerbie. Zagroził on portalowi, że jeśli jeszcze raz użyje w odniesieniu do Wałęsy słowa "Bolek" (według dokumentów IPN właśnie takim pseudonimem posługiwał się były prezydent w czasie swojej współpracy z SB), może spodziewać się pozwu sądowego. Miałoby chodzić o naruszenie dóbr osobistych Wałęsy.

Jakiś czas później Szczerba dodał, że wymaga od dziennikarzy szacunku nie tylko wobec Lecha Wałęsy. "Tak samo z pełnym szacunkiem wyrażam się o śp.Prezydencie prof. Lechu Kaczyńskim, niezależnie od tego, jak prywatnie oceniam jego osobę i Prezydenturę" – napisał.

/.../
za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.