Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Gazeta Wyborcza” robi konkurs o bohaterach. I daje zdjęcie hitlerowców

Potężna wpadka „Gazety Wyborczej”. Dziennik Adama Michnika zamieścił na Facebooku post, poświęcony konkursowi o „nieznanych bohaterach naszej wolności”. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że artykuł opatrzony był zdjęciem… niemieckich żołnierzy Luftwaffe.

 „Gazeta Wyborcza” informację o konkursie zamieściła na redakcyjnym koncie w serwisie Facebook. „Opowiedz nam o człowieku wielkim, wyjątkowym, porywającym serca innych".

"Opowiedz o jego życiu, bohaterstwie i charyzmie. Mało znany bądź zupełnie anonimowy. Zapomniany bądź wspominany przez bardzo niewielu. Nieznany bohater naszej niepodległości. Niech historia o nim pójdzie w świat i pozostawia ślady jego bohaterskich czynów! Weź udział w konkursie i stwórz z nami pierwszą wielką prywatną historię ostatnich stu lat Polski. Opowieści zamiast pomników” – napisali autorzy, a wpis opatrzyli zdjęciem… niemieckiego lotnika z Luftwafe z czasów II wojny światowej.

Internauci byli bez litości: „Był Onet z artykułem o prostytutkach w czasie II WŚ ilustrowany Polkami prowadzonymi na egzekucję w Palmirach. Teraz Gazeta Wyborcza zachęcająca do pisania o mało znanych bohaterach ze zdjęciem Niemca w bombowcu Luftwaffe” – czytamy na Twitterze użytkownik NZG (Nagroda Złotego Goebbelsa).

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.