Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Razem tworzy wszech-europejską koalicję lewicy. Neomarksistowski internacjonalizm w pełni!

Lewica chce wpuścić wszystkich islamskich imigrantów i dać im prawa wyborcze. Partia Razem współtworzy na eurowybory wszech-europejską koalicje lewicy. Marksistowski internacjonalizm w pełni

Marksizm jest antytezą nacjonalizmu. Marksiści odrzucają nacjonalistyczną idę narodu jako wspólnoty, głosząc zabobon konfliktu klasowego między wyzyskiwaczami a wyzyskiwanym proletariatem, które negują możliwość powstania wspólnoty narodowej. Dla marksistów prawdziwą wspólnotą jest klasa robotnicza, i właśnie globalna wspólnota proletariatu jest siłę sprawczą w historii, która ma doprowadzić do socjalistycznej rewolucji, zniszczenia kapitalizmu oraz państw narodowych, i wyzwolenia uciskanych (obecnie gejów). Marksizm jest więc ideologią internacjonalistyczną.

 Możliwe, że właśnie w duchu marksistowskim europejska lewica tworzy wszech-europejski sojusz wyborczy w zbliżających się wyborach do parlamentu europejskiego. Jak można dowiedzieć się ze strony internetowej partii Razem „Partia Razem wraz z lewicowymi partiami i inicjatywami z całego kontynentu tworzy “Europejską Wiosnę” – koalicję, która w maju 2019 roku wystartuje wspólnie w wyborach do Parlamentu Europejskiego”.

W Warszawie partia Razem zorganizował kongres “Europejska Wiosna – Razem dla Solidarnej Europy!” na którym wystąpili przedstawiciele „ ruchów, partii i organizacji z różnych miejsc w Europie, którzy przedstawią wspólny projekt głębokiej [lewicowej] transformacji Unii Europejskiej”. Wśród uczestników kongresu znaleźli się: „Janis Warufakis, Srećko Horvat (chorwacki filozof, pisarz i aktywista, współzałożyciel ruchu Diem25), Marta Tycner (Razem, członkini rady Europejskiej Wiosny), Adrian Zandberg, Isabelle Thomas (europarlamentarzystka, Generation.s), Rasmus Nordquist (duński parlamentarzysta, Alternativet), Maciej Konieczny (zarząd krajowy Razem), Florentyna Gust (rada krajowa Razem), Urszula Kuczyńska (rada krajowa Razem), Mateusz Mirys (zarząd krajowy Razem), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa), Tomislav Tomasevic (Zagreb je Nas!), Michał Pytlik (Razem Opole), Daria Gosek-Popiołek (Razem Kraków), Magda Owczarek (Razem Wrocław)

Zdaniem partii Razem „jeżeli Unia Europejska ma przetrwać, musi się zmienić. Musi wziąć odpowiedzialność za miejsca pracy – tak, aby migracja była możliwością, a nie przymusem. Za środowisko naturalne, którego nie uratuje żaden pojedynczy rząd. Za konsekwencje wyzwań humanitarnych, które udźwignąć możemy wyłącznie siłą solidarności wszystkich państw członkowskich. Europa musi w końcu wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo socjalne swoich mieszkańców – tak, aby żadne dziecko w Europie nie żyło w ubóstwie i aby żadnej europejskiej rodzinie nie groziła utrata dachu nad głową. Europejska gospodarka co roku wypracowuje ogromne zyski – najwyższa pora, żeby tymi zyskami sprawiedliwie podzielić się z mieszkańcami Europy”.

Jak poinformował portal lewica pl, w artykule „Warszawa: Razem i Europejska Wiosna ogłosiły program wyborczy” autorstwa wch (zapewne Waldemara Chamala), lewicowa wszech-europejska koalicja ogłosiła program "Nowy Ład dla Europy".

 Według autora tekstu program "Nowy Ład dla Europy" „to program wielkich, publicznych inwestycji w badania i rozwój, nowe zielone technologie, transformację energetyczną, nowe miejsca pracy w Europie Środkowo-Wschodniej i na europejskim południu”, „plan skończenia z zaciskaniem pasa na brzuchach najbiedniejszych”, „głębokiej reformy UE (…) która wszystkim Europejkom i Europejczykom pozwoli korzystać z dobrobytu i rozwoju gospodarki europejskiej”.

W programie "Nowy Ład dla Europy", według informacji z tekstu opublikowanego na portalu Lewica, znalazły się postulaty europejskiej płacy minimalnej, europejskiego standardu ochrony zdrowia, gwarancji dostępu dla wszystkich kobiet w Europie do „legalnej aborcji, edukacji seksualnej i rzetelnej informacji na temat możliwości realizowania swoich praw reprodukcyjnych”, dostępu „do mieszkania, wody, żywności i energii” dla każdego mieszkańca Europy, zmniejszenia czasu pracy do 35 godzin tygodniowo, 480 dniowego urlopu rodzicielskiego, darmowej i dostępnej antykoncepcji, legalizacji „małżeństw tej samej płci”.

Program "Nowy Ład dla Europy" jest bardzo pro imigrancki. Według portalu Lewica „członkowie "Europejskiej Wiosny" chcą wdrożenia europejskiego systemu azylowego, który uniemożliwi deportację, ubiegających się o azyl do kraju, gdzie groziłoby im prześladowanie. Program zakłada też wygaszenie porozumienia między UE a Turcją dotyczącego uchodźców, likwidację zamkniętych ośrodków dla cudzoziemców; asymilację migrantów w życie społeczności lokalnych czy pełnię ich praw wyborczych po minimalnym wymaganym okresie pobytu”.

Jan Bodakowski

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.