Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ambasador Francji pochwalił Orbana. Macron kazał go zwolnić

Francuski ambasador na Węgrzech pochwalił w poufnej notatce politykę migracyjną premiera Węgier Victora Orbana. Gdy notatkę upubliczniono prezydent Francji zdecydował się go odwołać. Eric Fournier, były już ambasador, miał określić politykę migracyjną Węgier jako "modelową" i prezentował kraj Orbana jako przykład tego, jak należy sobie radzić z kryzysem migracyjnym. Fournier twierdził również, że Orban jest niesłusznie krytykowany przez media.

Sam prezydent Francji przekonuje, że nie zgadza się z treścią notatki. Macron dodał, że polityka Francji jest odmienna od stanowiska Fourniera.

Nowym ambasadorem Francji na Węgrzech został Pascale Andreani. Z kolei jak informują francuskie władze Fournierowi zostaną teraz powierzone "inne obowiązki".

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.