Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sojusz islamu i genderyzmu! Brytyjskie szkoły wypowiedziały wojnę… spódniczkom

Kolejne brytyjskie szkoły wprowadzają mundurki odpowiednie dla obu płci. Powodem są pytania uczniów o różnice w ubiorze chłopców i dziewcząt oraz islam – muzułmanów ma gorszyć widok spódnicy.

Już co najmniej 40 brytyjskich szkół wprowadziło zakaz noszenia spódnic przez uczennice – donosi onet.pl. Szkoły proponują dla uczniów stroje nadające się do noszenia zarówno przez dziewczynki jak i chłopców.

Niedawno zakaz wprowadziła szkoła podstawowa w Sussex na południu Anglii. „Nauczyciele twierdzą, że dzieci często ich pytały, dlaczego stroje dziewczynek i chłopców różnią się” – informuje Onet. Dyrekcja – zamiast wyjaśnić dzieciom naturalne różnice między ludźmi – postanowiła… zakazać spódnic.

Władze placówki wyszły naprzeciw nie tylko oczekiwaniom genderystów, zdobywających kolejne przyczółki w brytyjskim prawie, ale również muzułmanów – również coraz silniejszych na Wyspach. Dyrekcja szkoły z Bradford w środkowej Anglii twierdzi, że widok spódnicy jest gorszący dla tej społeczności. To właśnie z myślą o islamskiej młodzieży wprowadzono tam rozporządzenie.

Jak zauważa Onet, zakazy w niektórych szkołach „pojawiły się po tym, jak rząd wprowadził do obrad tzw. Gender Recognition Act, czyli ustawę regulującą kwestie polityki przyjaznej gender”.

Rodzice nie są jednak zadowoleni ze zmiany. Z kolei szkolny mundurek – w wielu przypadkach uzasadniony i z pewnością lepszy niż skąpe odzienie wybierane coraz liczniej przez młodzież – staje się na naszych oczach narzędziem ideologicznej walki skrajnej lewicy.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.