Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jakub Augustyn Maciejewski - Niepodległość dla sfrustrowanych

Tygodnik „Polityka” wydaje „Pomocnik historyczny”. Ostatni numer jest w formie stu pytań na stulecie odzyskania niepodległości, a że owe pytania zadane są historykom, którzy władz Rzeczypospolitej nie lubią na pewno, a Polski prawdopodobnie też nie za bardzo, to wyszło mało dumnie z niepodległości.

Spotykamy się zarzutami o odwieczny polski antysemityzm, prowincjonalizm, autorzy dopuszczają możliwość, że Armia Ludowa to polscy patrioci walczący za niepodległość, a Narodowe Siły Zbrojne to kolaboranci. Państwo Podziemne? Nacjonalistyczny mit! Odszkodowania od Niemiec? PiS-owski wymysł! Tych wątków, które wskrzeszają wszystkie postulaty bierutowskiej i uniowolnościowej narracji jest tyle, ile kart w czasopiśmie. Przy okazji Paweł Machcewicz w pytaniu o muzealnictwo załatwia swoje prywatne porachunki, uderzając w Muzeum II Wojny Światowej, bo stracił w nim funkcję dyrektora, a następca zmienił ekspozycję. A jak zmienił? Zwiększył m.in. udział w niej pamiątek po Witoldzie Pileckim i Irenie Sendlerowej, a to przecież niweczy tezę o odwiecznym polskim antysemityzmie. Redakcja chyba by wolała, by rok 1918 nigdy się nie wydarzył. Byli tacy Polacy w historii, są i dzisiaj.
 
Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.