Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sędziowie SN bronią interesów swoich, nie społeczeństwa

Znamy wiele przypadków łamania prawa przez sędziów i normalny obywatel za takie wykroczenia
lub przestępstwa byłby ukarany. Sędziowie Sądu Najwyższego swoich kolegów zaś notorycznie uniewinniają,
tłumacząc ich zachowanie np. roztargnieniem.

W czwartek Sąd Najwyższy (SN) postanowił – jak sam określił – zawiesić stosowanie przepisów ustawy o SN dotyczących przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia. Jak Pan ocenia takie działanie?

Takie zachowanie jest poważnym naruszeniem konstytucji, część „nadzwyczajnej kasty” wypowiedziała posłuszeństwo państwu polskiemu. Co więcej, grupa sędziów z SN weszła w kompetencje Trybunału Konstytucyjnego i próbuje ustalać prawo w naszym kraju, tak aby ich interesy nie były zagrożone. To jest działanie na szkodę społeczeństwa i moim zdaniem wynika z tego, że nowi sędziowie mogliby zburzyć układ, który przez lata był budowany w tym środowisku.

O jaki układ chodzi?

Po pierwsze, układ koleżeński
/.../

Pozostało 51% treści

Autor: Jan Przemyłski

za: https://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.