Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Joanna Lichocka - Kpina z wyborców

Konwencje opozycji i teatralność rytuału anty-PiS są już tak sztuczne i odrealnione, że śmieszą nawet tych, którzy w ich ramach wygłaszają poważne niby-przemówienia.

Był to chyba najlepszy moment konwencji PO i Nowoczesnej, kiedy wygłaszająca z kartki bzdury Katarzyna Lubnauer parsknęła śmiechem nad tym, co czyta. To wszystko jest nieprawda, co opowiadają na temat rządów PiS – mówiła ta scena – a surrealizm zarzutów stał się komiczny.

Ale w konwencjach PO, Nowoczesnej czy nazajutrz PSL uderzał nie tylko ów teatr i odrealnienie zarzutów, w które nie wierzą sami wygłaszający je. Uderzało też przekonanie, że ludzie nic nie pamiętają, że można im opowiadać wszystko. Schetyna grzmiał o tym, że dzieci na wsi mają daleko do szkoły i trzeba im wyrównać szanse – a to przecież ludzie PO-PSL zamykali szkoła po szkole, całymi setkami. Albo deklarował dbałość o bezpieczeństwo ludzi – bardzo ładnie, tyle że rząd PO-PSL zlikwidował ponad 400 komisariatów, które teraz PiS stopniowo odtwarza. Postkomuna uważa, że ludziom da się wcisnąć wszystko – niekiedy tylko jej przedstawiciele nie mogą powstrzymać śmiechu nad tym, jak ordynarne są to kpiny z wyborców.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.