Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Karczewski o niemieckich dziennikarzach i politykach: Mówią językiem "Gazety Wyborczej"

 – Ci dziennikarze i politycy niemieccy mówią językiem „Gazety Wyborczej”. Tylko i wyłącznie. Nie słuchają żadnych innych argumentów, nie poszukują żadnych innych głosów – mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewskich w TVP Info.

Stanisław Karczewski udzielił ostatnio dwóch wywiadów niemieckim mediom. Marszałek określił swoje rozmowy jako "bardzo istotne i ważne". Polski polityk mówił w nich o reformie sądownictwa oraz kwestii praworządności. Karczewski podkreślił że niemiecki echo polskich zmian "jest bardzo złe". Dzieje się tak głównie ze względu na fakt, że niemieckie media i politycy bezkrytycznie przyjmują narrację nadawaną przez media pokroju "Gazety Wyborczej".

– Dobrze, że byłem, rozmawiałem i poświęciłem bardzo dużo czasu na rozmowy najpierw z politykami, spokojne tłumaczenie tego, co się dzieje. Do nich to dociera – stwierdził Stanisław Karczewski.

Polityk dodał, że przekazuje swoim niemieckim rozmówcom, że zdecydowana większość Polaków domaga się zmian w polskim sądownictwie.

Jeżeli mówię im, że zmian w wymiarze sprawiedliwości, a szczególnie w sądownictwie, nie było od początku transformacji i tłumaczę, to oni się prawie łapią za głowę, jak można było doprowadzić do tego, że wymiar sprawiedliwości tkwi jeszcze zabetonowany, jest w systemie komunistycznym – zapewniał w rozmowie z TVP Info.

Karczewski podkreślił, że prawdziwym zagrożeniem dla trójpodziału władzy są sędziowie angażujący się w bieżącą politykę.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.