Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kiedyś przeciw, dziś za

CYWILIZACJA Gdy był w koalicji z PiS był przeciw, teraz jest już za finansowaniem programu in vitro z pieniędzy miasta. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, już przed wyborami puszczał oko w tej sprawie do lewicowego elektoratu. Teraz program realizuje.

Gdy prezydent Piotr Krzystek był w koalicji w Radzie Miejskiej Szczecina z Prawem i Sprawiedliwością, był przeciwko finansowaniu zabiegów in vitro z pieniędzy publicznych. Uważał, że nie jest to zadaniem miasta, oraz mówił, że ma zastrzeżenia z powodów moralnych co do mrożenia zarodków.

– Są osoby czekające na różne implanty biodrowe, różne skomplikowane operacje i one też chętnie by skorzystały ze wsparcia samorządu – mówił w 2014 r. Krzystek. – Jak można podjąć taką decyzję, że jednym dajemy, a innym pomocy nie udzielamy – ubolewał.

W tym tygodniu Krzystek poinformował na konferencji prasowej, że miasto zapaliło zielone światło dla finansowania programu in vitro. Jest już pozytywna opinia Agencji Oceny Technologii Medycznych w tej sprawie.

Teraz, jak sam mówi, urzędnicy wraz z lekarzami muszą jeszcze dopracować kilka szczegółów

Pozostało 51% treści.

Autor: Tomasz Duklanowski

za: https://gpcodziennie.pl
                                                                          ***
Moralność elastyczna... Może być luźniej. TAM...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.