Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wizje Adama Michnika

„Dziś naszą ambicją jest to, by »Wyborcza« była dla Państwa owym życiodajnym tlenem w czasach pisowskiego smogu” – takie życzenia noworoczne napisał Adam Michnik, naczelny „Gazety Wyborczej”. Warto zatem przypomnieć, czym był ów „życiodajny tlen” przez 30 lat.

Ambicją twórców dziennika była zmiana świadomości Polaków i doprowadzenie do przemian kulturowych, a w konsekwencji politycznych. Przez pewien czas to się udawało aż do słynnego wywiadu w 2001 r. z „człowiekiem honoru” Czesławem Kiszczakiem i Adamem Michnikiem, z którymi rozmawiały Agnieszka Kublik i Monika Olejnik. Rok później nastąpiło kolejne tąpnięcie – afera Rywina okraszona „dziennikarskim śledztwem”, które miało odwrócić uwagę od istoty sprawy. Od tego momentu rozpoczął się długofalowy odwrót od „GW”, która stawała się coraz bardziej agresywna, proaborcyjna i antykościelna. Później była obrona TW Ketmana, czyli Lesława Maleszki, co wpisywało się w antylustracyjny trend gazety, jednak w całej okazałości prawdziwa twarz Michnika et consortes pokazała się po katastrofie smoleńskiej. Odpływ czytelników od „GW” jest konsekwencją tego, czym była i jest jedna z najbardziej szkodliwych gazet ukazujących się na polskim rynku.

Dorota Kania

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.