Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Były kanadyjski polityk chce zakazu wjazdu o. Rydzyka do Kanady

Thomas Lukaszuk wysłał do tamtejszego ministerstwa praw zagranicznych cytaty z wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka i wybranych gości jego stacji. Zdaniem byłego kanadyjskiego polityka są one mową nienawiści. Jeśli resort zgodzi się z jego opinią, duchowny może mieć problem z wjazdem na teren Kanady.

Thomas Lukaszuk pochodzi z Gdyni, w Kanadzie mieszka od dziecka. Wiele lat związany był z polityką, od jakiegoś czasu zajmuje się już tylko doradztwem biznesowym.

Lukaszuk słynie z niechęci do toruńskiego duchownego. Podczas ostatniej wizyty o. Tadeusza Rydzyka w Kanadzie publicznie go krytykował, apelując do biskupa Calgary, że nie powinien gościć redemptorysty.

– W Kanadzie jesteśmy otwarci na tematy wiary, wolności osobistych i praw człowieka, jednak ta wymiana poglądów musi być pełna szacunku i obejmująca wszystkich. Niestety komentarze ojca Rydzyka i jego gości radiowych często mają oparcie w nietolerancji. Moim zdaniem w niektórych przypadkach wyraźnie przechodzą w mowę nienawiści – wyjaśnia były polityk w rozmowie z Onet.pl.

Lukaszuk dąży do tego, aby projekty o. Rydzyka nie były współfinansowane przez kanadyjską Polonię. Chciałby również, żeby o. Rydzyk stracił prawo wjazdu na teren Kanady. Z tego powodu przekazał tamtejszemu MSZ cytaty ojca Rydzyka, które, w jego opinii, mogą być mową nienawiści.

za:dorzeczy.pl/kraj

 

***

Nie pierwszy to, i zapewne nie ostatni, niestety, bliźni, któremu coś (ktoś?...) każe iść taką drogą. Szkoda.

Ciekawe, na ile rozumie nasz język?....

kn 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.