Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Znak Polski Walczącej nadal przedstawiany jako symbol nazizmu

Niedawno oburzenie polskich internautów wywołała ulotka opublikowana przez portal Greenpointers.com przedstawiająca "nazistowskie symbole", a pośród nich symbol... "Polski Walczącej" - "Naziści precz z Greenpointu!" - głosi wezwanie na ulotce. W tej sprawie interweniowała amerykańska Polonia i konsul Golubiewski.

Broszura zatytułowana „Naziści precz z Greenpointu!” przedstawia symbole, na które mieszkańcy dzielnicy powinni zwracać uwagę. Ma ona pomóc w zwalczaniu napięć i napadów na osoby czarnoskóre, jak również te ze środowiska LGBTQ. Jednym z tych symboli jest znak Polski Walczącej.
 
Ulotka spotkała się z reakcja ze strony amerykańskiej Polonii oraz Konsula RP. Jak widać na niewiele się to zdało, ponieważ broszura nadal widnieje na mediach społecznościowych portalu Greenpointers.com

    Polska prasa niby o tym pisała, niby IPN "wyraził oburzenie", Konsul też, a taka oto Kotwica ujęta jako symbol nazistowski nadal wisi na Instagramie, nikt nawet nie usunął szkalującej treści.

za:www.tysol.pl/a28387-Znak-Polski-Walczacej-nadal-przedstawiany-jako-symbol-nazizmu

Copyright © 2017. All Rights Reserved.