Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rafał Trzaskowski podpisał genderową deklarację. „Latarnicy LGBT” w stołecznych szkołach?

– Warszawa musi być miastem przyjaznym, tolerancyjnym i otwartym. (…) Wszyscy mamy prawo do równości, to jest prawo, które jest zagwarantowane w konstytucji. Niemniej jednak w tych ostatnich latach mamy coraz więcej nietolerancji w Polsce,

niestety coraz więcej incydentów, które budzą bardzo poważne zaniepokojenie. Stąd ta inicjatywa – powiedział w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który podpisał deklarację LGBT Plus dla miasta stołecznego.

W dokumencie znalazły się postulaty dotyczące m.in.: budowy hostelu dla osób LGBT, wsparcia dla sportu LGBT oraz edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w stołecznych szkołach. Ponadto inicjatorzy podpisanego przez Trzaskowskiego dokumentu zapowiadają stworzenie w każdej szkole nowego stanowiska dla osób, które miały by zajmować się „wsparciem osób LGBT”.
 
– Jest coś takiego jak sport osób LGBT, wrażliwy na orientację i tożsamość płciową. Miasto chce się zapoznać z klubami LGBT i je wspierać – powiedział w czasie „uroczystości podpisania deklaracji LGBT Plus” Oktawiusz Chrzanowski z promującego homoseksualizm stowarzyszenia „Miłość nie Wyklucza”.

Zdaniem aktywisty LGBT, podpisanie tego dokumentu „to historyczny moment w Polsce, ale także w naszej części Europy”.

Na konferencji głos zabrał również inny reprezentant stowarzyszenia „Miłość nie Wyklucza” – Hubert Sobecki. Stwierdził on m.in., że uczniowie LGBT warszawskich szkół i nie tylko oni są narażeni na homofobiczną mowę nienawiści. Przywołał statystyki, że „70 proc. uczniów i uczennic nieheteronormatywnych ma myśli samobójcze”.

By przeciwdziałać tym „tragicznym danym” deklaracja LGBT zakłada wprowadzenie do szkół tzw. latarników, czyli osób wyznaczonych do monitorowania sytuacji uczniów LGBT, które w razie potrzeby udzielą im stosownego wsparcia.

To jednak nie wszystko! W warszawskich szkołach zostanie również wprowadzona edukacja antydyskryminacyjna i seksualna, uwzględniająca kwestię orientacji seksualnych. Zajęcia zostaną przygotowane w oparciu o standardy Światowej Organizacji Zdrowia i początkowo będą organizowane tylko dla chętnych.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.