Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jerzy Kwaśniewski o skandalicznej wypowiedzi Scheuring-Wielgus: obrońmy godność księży i zakonnic!

Prezes Instytutu Ordo Iuris odniósł się do skandalicznej wypowiedzi Joanny Scheuring-Wielgus dotyczącej problemu wykorzystywania seksualnego dokonywanego przez niektórych ludzi Kościoła. Zdaniem mec. Jerzego Kwaśniewskiego Kościół katolicki powinien wytoczyć proces pokazowy w celu obrony godności pomawianych sióstr zakonnych i księży.

Posłanka Teraz! w programie „Nie ma żartów” (Superstacja) w skandaliczny sposób określiła stosunek księży do zakonów żeńskich. Na pytanie Elizy Michalik „czy księża traktują zakonnice, zakony, jako domy publiczne? Czy to jest taka skala?”, Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała twierdząco. Cała rozmowa dotyczyła problemu wykorzystywania seksualnego, jakiego dopuścili się niektórzy ludzie Kościoła.

Do skandalicznej wypowiedzi odniósł się prezes Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski. Jego zdaniem Kościół katolicki w Polsce powinien wytoczyć pokazowy proces o ochronę dóbr osobistych, a także „w obronie godności księży i zakonnic. Ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla wiary, a teraz są pomawiani w ten plugawy sposób”.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.